Wzór umowy o opiekę nad spadkodawcą

17 

Osoba starsza, która nie jest w stanie samodzielnie zajmować się swoimi sprawami, może zawrzeć z wybraną osobą umowę o opiekę. W ramach takiej umowy opiekun za pomoc seniorowi otrzymuje spadek, jakim może być nieruchomość.

Do przygotowania umowy o opiekę warto wykorzystać sprawdzony, profesjonalnie opracowany wzór umowy o opiekę nad spadkodawcą, który wystarczy pobrać i wypełnić odpowiednimi informacjami. Dokument dokładnie reguluje prawa i obowiązki stron, zabezpieczając tym samym interesy spadkodawcy oraz opiekuna. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o opiekę jest zawierana pomiędzy: osobą wymagającą opieki a osobą ustanowioną spadkobiercą na mocy testamentu. W ramach umowy ustanowiony spadkobierca zobowiązuje się sprawować nad spadkodawcą opiekę.

Z reguły umowa tego typu znajduje zastosowanie w sytuacji, kiedy spadkodawcą jest osoba starsza, w trudnej sytuacji zdrowotnej, wymagająca pomocy i opieki na co dzień.

Opiekun takiej osoby zajmuje się jej sprawami, czyli zarówno sprawowaniem opieki nad domem, jak i realizacją zobowiązań czy dbaniem o higienę podopiecznego.

W umowie o opiekę określa się dokładnie wszystkie prawa i obowiązki stron, w tym zwłaszcza zadania i odpowiedzialność opiekuna. Dokument wskazuje także wysokość jego wynagrodzenia. Umowę zawiera się na piśmie, z notarialnie poświadczonymi podpisami.

Jeśli umowa obowiązuje co najmniej przez 2 lata od podpisania, zgodnie z przepisami ustawy o podatku od spadków i darowizn spadkobierca może skorzystać z ulgi podatkowej – o ile otrzymał w spadku nieruchomość o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 110 m2. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o opiekę nad spadkodawcą”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o opiekę nad spadkodawcą

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-o-opieke-nad-spadkodawca
Wzór umowy o opiekę nad spadkodawcą
17