Wzór umowy opieki nad osobą starszą

17 

Umowa opieki nad osobą starszą to najczęściej umowa zlecenie lub umowa o świadczenie usług. W obu przypadkach kluczowe jest określenie praw i obowiązków obu stron po to, aby dobrze zabezpieczyć ich interesy.

Do przygotowania bezpiecznej dla seniora i opiekuna umowy warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy opieki nad osobą starszą, który wystarczy pobrać, uzupełnić odpowiednimi informacjami i wydrukować. Pismo zawiera wszystkie istotne elementy formalne. Jest też zrozumiałe i proste do wypełnienia, a przy tym w pełni zgodne z przepisami. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Opiekę nad osobą starszą można sprawować na podstawie umowy o pracę, umowy o świadczenie usług lub umowy zlecenie. Najczęściej taka umowa przyjmuje formę zlecenia, ponieważ jest zawierana z osobą fizyczną, która nie prowadzi działalności gospodarczej.

W umowie o opiekę nad osobą starszą należy bardzo dokładnie określić warunki sprawowania takiej opieki. Najważniejszym elementem dokumentu jest lista obowiązków opiekuna, w tym między innymi podawanie seniorowi leków, pomaganie w podstawowych obowiązkach domowych czy dotrzymywanie towarzystwa.

Umowa opieki nad osobą starszą powinna określać także godziny pracy i wysokość wynagrodzenia dla opiekuna. Korzystnie jest wskazać w niej również konieczność regularnego przekazywania opiekunowi informacji o wszelkich zmianach w zakresie stosowanych przez seniora leków. 

Pisemne zawarcie umowy o opiekę nad osobą starszą pozwala zadbać o interesy obu stron. Seniora chroni przed pozostaniem bez opieki z dnia na dzień, a opiekuna przed wyzyskiwaniem – pracą po kilkanaście godzin dziennie czy zlecaniem obowiązków niezwiązanych z opieką. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy opieki nad osobą starszą”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy opieki nad osobą starszą

Aktualizacja: 2023-07-20

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 138

Wzór umowy opieki nad osobą starszą
Wzór umowy opieki nad osobą starszą
17