Wzór umowy adopcji psa

17 

Umowa adopcji psa reguluje prawa i obowiązki stron, a także określa dokładnie, w jakich warunkach zwierzę powinno być przetrzymywane i jak należy zajmować się nim na co dzień, co ważne zwłaszcza w przypadku psów chorych.

Do przygotowania umowy adopcyjnej warto wykorzystać gotowy wzór – wzór umowy adopcji psa, który wystarczy pobrać i uzupełnić odpowiednimi informacjami. Dokument jest gotowy do pobrania i łatwy do wypełnienia. Umowę mogą wykorzystywać osoby prywatne, schroniska i fundacje. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa adopcji psa jest umową cywilnoprawną, kształtowaną zgodnie z zasadą swobody umów. Celem jej zawarcia jest upewnienie się, że zwierzę będzie pod opieką odpowiedzialnego opiekuna. W dokumencie zawarte są istotne informacje na temat psa, a także precyzyjnie opisane prawa i obowiązki stron. 

Umowa adopcyjna powinna zawierać dane stron, a także informacje na temat psa, takie jak płeć, imię, numer czip, umaszczenie, znaki szczególne, wiek. W umowie należy opisać stan zdrowia zwierzęcia oraz poinformować o jego ewentualnej kastracji.

Bardzo ważną częścią dokumentu jest także określenie warunków sprawowania opieki nad psem. Takie wytyczne odnoszą się między innymi do diety zwierzęcia, jego aktywności fizycznej, opieki weterynaryjnej czy zasad zapewniania psu odpowiedniego schronienia. 

W umowie adopcyjnej można zobowiązać nowego opiekuna do zwrotu zwierzęcia w przypadku problemów z dalszym sprawowaniem opieki nad psem. W kontrakcie warto również zobowiązać opiekuna do informowania drugiej strony o ewentualnym zaginięciu zwierzęcia czy o problemach związanych z opieką nad psem lub jego aklimatyzacją. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy adopcji psa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy adopcji psa

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-adopcji-psa
Wzór umowy adopcji psa
17