Wzór umowy o wykonanie robót budowlanych – wzór

17 

Umowa o wykonanie robót budowlanych to umowa zawierana między inwestorem a wykonawcą. Do takiej umowy stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego, które wyszczególniają umowę o roboty budowlane, a także regulują wzajemne prawa i obowiązki stron.

Do przygotowania takiego kontraktu warto wykorzystać sprawdzony i kompletny wzór umowy o wykonanie robót budowlanych. Dokument skutecznie zabezpiecza interesy obu stron. Jest też łatwy do uzupełnienia i gotowy do druku od razu po pobraniu.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o wykonanie robót budowlanych zobowiązuje wykonawcę obiektu budowlanego do realizacji zleconych zadań zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zgodnie z projektem i zgodnie z przepisami.

Jednocześnie, zawarcie umowy o roboty budowlane nakłada pewne obowiązki również na inwestora, który musi gotowe dzieło odebrać i zapłacić za nie ustaloną cenę. 

W umowie o wykonanie robót budowlanych powinny pojawić się takie elementy jak dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy i celu jej zawarcia, wysokość wynagrodzenia dla wykonawcy, terminy realizacji poszczególnych etapów prac, warunki odstąpienia i wypowiedzenia umowy oraz zasady naliczania ewentualnych kar umownych. 

Umowa o roboty budowlane jest pochodną umowy o dzieło. Inwestor korzysta w tym przypadku z ochrony w formie rękojmi, która obejmuje okres 5 lat. Na podstawie umowy może domagać się usunięcia wykrytej usterki, zobowiązując wykonawcę do należytego wykonywania prac.

Dodatkowo umowa może przewidywać kary umowne za opóźnienia czy niestaranne wykonywanie zadań przez wykonawcę.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o wykonanie robót budowlanych – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o wykonanie robót budowlanych - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-o-wykonanie-robot-budowlanych-wzor-pdf-doc-przyklad
Wzór umowy o wykonanie robót budowlanych - wzór
17