Wzór umowy na mały zakres prac budowlanych – wzór

17 

Umowa na mały zakres prac budowlanych dotyczy wykonania niewielkiej części robót związanych z inwestycją. Może to być na przykład wykopanie fundamentów czy wykonanie ocieplenia budynku.

Ponieważ również w tym przypadku istotne jest przestrzeganie przepisów, umowa na mały zakres prac budowlanych to nadal umowa o roboty budowlane. Do jej sporządzenia warto wykorzystać profesjonalny wzór umowy na mały zakres prac budowlanych. Dokument wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Mały zakres prac budowlanych to określenie dotyczące części robót, jakie trzeba wykonać w związku z zaplanowaną inwestycją.

Na każdym etapie budowy inwestor może korzystać bowiem z usług fachowca, ale nie musi zatrudniać ekipy budowlanej, która zajmuje się realizacją obiektów budowlanych “pod klucz”. W takim przypadku zastosowanie znajdzie umowa na mały zakres prac budowlanych, na przykład na wykopanie fundamentów.

Umowa na mały zakres prac budowlanych bazuje na umowie o roboty budowlane, która została uregulowana przez przepisy kodeksu cywilnego. Kodeks cywilny informuje przede wszystkim o tym, jakie prawa i obowiązki w ramach takiej umowy ma inwestor i wykonawca.

Wykonawca powinien wykonać zlecone prace zgodnie z projektem, zgodnie z przepisami i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, natomiast inwestor powinien odebrać gotowy obiekt oraz zapłacić za niego ustaloną cenę. 

W umowie na mały zakres prac budowlanych należy wskazać zatem dane stron, oznaczenie przedmiotu i celu zawarcia umowy, wysokości wynagrodzenia dla wykonawcy, termin rozpoczęcia i zakończenia prac, a także warunki wypowiedzenia/odstąpienia od umowy oraz naliczania ewentualnych kar umownych. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy na mały zakres prac budowlanych – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy na mały zakres prac budowlanych - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-na-maly-zakres-prac-budowlanych-wzor-pdf-doc-przyklad
Wzór umowy na mały zakres prac budowlanych - wzór
17