Wzór umowy kupna sprzedaży laptopa – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży laptopa może zostać zawarta między osobami fizycznymi. Do jej przygotowania warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży laptopa. Jeśli transakcja dotyczy przedmiotu używanego, konieczne jest opisanie w umowie jego stanu technicznego.

Na podstawie umowy kupna sprzedaży kupujący może dochodzić swoich praw, w tym korzystać z ochrony, jaką gwarantują mu przepisy dotyczące rękojmi. Warto pamiętać, że w przypadku rzeczy używanych obejmuje ona okres 1 roku. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa kupna sprzedaży stanowi dowód transakcji. Zawiera istotne informacje na temat przedmiotu umowy, a także cenę zakupu i termin wydania go kupującemu. Na podstawie takiego dokumentu nabywca może dochodzić swoich praw, zgłaszając ewentualną reklamację z tytułu rękojmi. 

W umowie kupna sprzedaży laptopa należy określić między innymi dane stron, przedmiot umowy, cenę sprzedaży wraz z terminem i sposobem płatności oraz termin i sposób wydania rzeczy.

W dokumencie warto dokładnie opisać także stan techniczny przedmiotu sprzedaży, ponieważ sprzedający odpowiada za jego ukryte wady fizyczne i prawne. Kluczowym elementem dokumentu będzie więc także oświadczenie sprzedającego mówiące o tym, że sprzedawana rzecz jest wolna od roszczeń osób trzecich. 

Jeśli laptop jest przedmiotem używanym, strony obowiązuje skrócony okres rękojmi – 1 rok. Na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej, kupujący może w tym czasie zgłosić reklamację w przypadku, kiedy przedmiot jest niezgodny z umową lub nie nadaje się do użytkowania w celu, w jakim zakupił go nabywca. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży laptopa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży laptopa - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-laptopa-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży laptopa - wzór
17