Umowa kupna sprzedaży domku letniskowego – wzór

17 

Zakup domku letniskowego odbywa się na podobnych zasadach, co zakup nieruchomości, jednak umowa kupna sprzedaży może przyjmować zwykłą formę pisemną – niekoniecznie formę aktu notarialnego.

Do sporządzenia odpowiedniego dokumentu warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór umowy kupna sprzedaży domku letniskowego. Pismo uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne, dlatego wystarczy pobrać je i uzupełnić, aby było gotowe do wydruku. Na umowie podpisuje się kupujący i sprzedający.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Domek letniskowy to niewielka nieruchomość służąca celom rekreacyjnym. Można nabyć ją od właściciela na podstawie umowy cywilnoprawnej lub aktu notarialnego. Potencjalny nabywca ma możliwość zawarcia ze sprzedającym umowy rezerwacyjnej sprzedaży, umowy przedwstępnej sprzedaży oraz umowy docelowej – umowy kupna sprzedaży. 

W treści umowy kupna sprzedaży domku letniskowego należy określić dane stron umowy, przedmiot umowy i cenę sprzedaży wraz z terminem i formą płatności, a także termin przekazania przedmiotu umowy.

Dokument powinien być jak najbardziej precyzyjny, ponieważ stanowi podstawę rozliczenia się z urzędem skarbowym (podatek PCC płaci kupujący) oraz podstawę ewentualnego zgłoszenia reklamacyjnego z tytułu rękojmi. 

W umowie można zawrzeć dodatkowo zapisy mówiące, że przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, że kupujący zobowiązuje się odebrać domek w konkretnym terminie, a także że strony znają stan prawny i stan techniczny przedmiotu umowy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży domku letniskowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa kupna sprzedaży domku letniskowego - wzór

Aktualizacja: 2023-07-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 134

umowa-kupna-sprzedazy-domku-letniskowego-pdf-doc-przyklad
Umowa kupna sprzedaży domku letniskowego - wzór
17