Umowa kupna sprzedaży domku holenderskiego – wzór

17 

Chociaż domek holenderski to tak zwany domek na kółkach, czyli obiekt niepołączony trwale z gruntem, to umowa kupna sprzedaży takiego domku bardziej przypomina umowę kupna sprzedaży nieruchomości niż pojazdu. Wynika to z faktu, że przepisy traktują domek holenderski jako tymczasowy obiekt budowlany.

Umowę kupna sprzedaży w przypadku takiego przedmiotu można zawrzeć w zwykłej formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego. Wystarczającym zabezpieczeniem dla stron będzie jednak dokument przygotowywany w oparciu o wzór umowy kupna sprzedaży domku holenderskiego.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Domek holenderski nie jest trwale połączony z gruntem, dlatego przepisy traktują go jako tymczasowy obiekt budowlany. Transakcji kupna domku holenderskiego nie trzeba jednak finalizować przed notariuszem. Można zawrzeć umowę kupna sprzedaży w zwykłej formie pisemnej, upewniając się, że zawiera ona wszystkie istotne elementy formalne. 

W umowie kupna sprzedaży domku holenderskiego należy zawrzeć podobne informacje, co w umowie kupna sprzedaży nieruchomości. Oznacza to, że dokument powinien zawierać między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu transakcji, cenę sprzedaży oraz termin i sposób płatności.

Bardzo istotne jest także dokładne opisanie stanu domku holenderskiego, w tym jego wyposażenia. 

Umowa powinna zawierać kilka oświadczeń i zobowiązań. Kupujący podpisując umowę, zobowiązuje się do zapłaty ustalonej ceny. Z kolei sprzedający oświadcza, że przedmiot umowy jest jego własnością i żadna osoba trzecia nie rości sobie praw do niego.

W dokumencie mogą pojawić się także dodatkowe zapisy, na przykład odnoszące się do sposobu wprowadzania ewentualnych zmian w umowie wyłącznie za pomocą aneksu w formie pisemnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży domku holenderskiego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa kupna sprzedaży domku holenderskiego - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 130

umowa-kupna-sprzedazy-domku-holenderskiego-wzor
Umowa kupna sprzedaży domku holenderskiego - wzór
17