Wzór umowy sprzedaży nakładów inwestycyjnych

17 

Nakłady inwestycyjne to koszty, jakie poniósł na przykład najemca lub dzierżawca w związku z remontem czy modernizacją cudzej rzeczy, na przykład nieruchomości. Jeśli jej właściciel chce zachować takie ulepszenia i rozliczyć się z inwestorem, powinien zawrzeć z nim umowę sprzedaży nakładów inwestycyjnych.

Taka umowa nie przenosi prawa własności nieruchomości, a jedynie prawa majątkowe, jakimi są wskazane nakłady. Do przygotowania dokumentu można wykorzystać więc wzór umowy sprzedaży nakładów inwestycyjnych w zwykłej formie pisemnej. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Ze sprzedażą nakładów inwestycyjnych mamy do czynienia między innymi w stosunku najmu czy dzierżawy. Najemca lub dzierżawca mogą bowiem inwestować w cudzą rzecz, ponosząc koszty jej naprawy, rozbudowy czy modernizacji. Takie koszty to właśnie nakłady inwestycyjne, które właściciel rzeczy może “odkupić”, ponieważ nakłady są traktowane jak prawa majątkowe. 

Jeśli właściciel rzeczy chce zachować nakłady zamiast żądać przywrócenia rzeczy do stanu poprzedniego, ma prawo rozliczyć się z inwestorem i zawrzeć umowę odpłatnego zbycia udziałów. Ponieważ taka umowa nie prowadzi do przeniesienia prawa własności nieruchomości, strony mogą zawrzeć ją w zwykłej formie pisemnej. 

Sporządzając umowę sprzedaży nakładów inwestycyjnych, należy pamiętać, że jej przedmiotem są nakłady w ustalonej przez strony kwocie, którą nabywca płaci na rzecz sprzedającego.

Poza tym, dokument niewiele różni się od innych umów kupna sprzedaży – zawiera więc dane stron, termin i sposób zapłaty oraz dodatkowe zapisy, na przykład o zaliczce czy zadatku.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy sprzedaży nakładów inwestycyjnych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy sprzedaży nakładów inwestycyjnych

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-sprzedazy-nakladow-inwestycyjnych
Wzór umowy sprzedaży nakładów inwestycyjnych
17