Wzór umowy sprzedaży nakładów na nieruchomość

17 

Z umową sprzedaży nakładów na nieruchomość mogą mieć do czynienia między innymi dzierżawca i wydzierżawiający. W trakcie takiego stosunku prawnego dzierżawca może bowiem remontować, modernizować czy rozbudowywać nieruchomość za zgodą wydzierżawiającego, ponosząc przy tym koszty, które podwyższają wartość nieruchomości.

W momencie rozwiązania umowy, strony powinny takie koszty rozliczyć. Mogą dokonać tego, wypełniając wzór umowy sprzedaży nakładów na nieruchomość. Dokument nie wymaga zachowania formy aktu notarialnego. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Osoba, która wynajmuje lub dzierżawi nieruchomość, może – za zgodą jej właściciela – inwestować w nią między innymi w ramach rozbudowy czy remontu. W taki sposób staje się inwestorem, który przyczynia się do podwyższenia wartości nieruchomości.

Kiedy umowa najmu lub dzierżawy zostaje rozwiązana, strony powinny takie koszty rozliczyć. Mogą wtedy zawrzeć umowę sprzedaży nakładów na nieruchomość w formie pisemnej, aby zabezpieczyć się przed roszczeniami i sporami w przyszłości. 

Umowa sprzedaży nakładów na nieruchomość nie przenosi prawa własności nieruchomości, zatem nie trzeba zawierać jej w formie aktu notarialnego. Taki dokument niewiele różni się od innych umów cywilnoprawnych prowadzących do przeniesienia prawa własności rzeczy.

Jego przedmiotem są nakłady, które strony powinny zgodnie wycenić. W umowie uwzględnia się także termin i sposób zapłaty oraz oświadczenie sprzedającego nakłady mówiące o tym, że wskazana cena wyczerpuje jego roszczenia w 100%.

Taka umowa skutecznie zabezpiecza bowiem interesy stron – zwłaszcza właściciela nieruchomości.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy sprzedaży nakładów na nieruchomość”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy sprzedaży nakładów na nieruchomość

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

wzor-umowy-sprzedazy-nakladow-na-nieruchomosc
Wzór umowy sprzedaży nakładów na nieruchomość
17