Wzór umowy sprzedaży nakładów poniesionych na budowę garażu

17 

Garaż – i inny obiekt budowlany – może zostać wzniesiony na terenie na przykład dzierżawionym. Jeśli inwestor nie jest właścicielem gruntu, na którym wzniósł garaż, to nie jest też jego właścicielem i nie może żądać przyznania mu praw do takiego budynku.

Strony mają jednak możliwość rozliczenia się z poniesionych kosztów, sporządzając umowę sprzedaży nakładów. Do jej przygotowania warto wykorzystać dedykowany wzór umowy sprzedaży nakładów poniesionych na budowę garażu. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zgodę na budowę garażu może otrzymać nie tylko właściciel danego gruntu, ale również inna osoba posiadająca prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Wzniesiony na cudzym gruncie budynek nie należy jednak do inwestora, lecz do właściciela danego terenu. Inwestor nie może żądać przeniesienia na niego prawa własności, ale może wystąpić z roszczeniem o zwrot kosztów poniesionych w ramach takiej inwestycji. Koszty te nazywa się nakładami.

Umowa sprzedaży nakładów poniesionych na budowę garażu jest umową o odpłatne świadczenie usług, a nie umową prowadzącą do przeniesienia prawa własności. Z tego powodu nie ma obowiązku zawierania jej w formie aktu notarialnego. 

Przedmiotem umowy są nakłady o ustalonej przez strony wartości. Do sprzedaży dochodzi natomiast poprzez zapłatę ceny na rzecz inwestora.

Umowa zabezpiecza interesy stron, a zwłaszcza właściciela nieruchomości, chroniąc go przed dodatkowymi żądaniami ze strony inwestora, jeśli zawiera oświadczenie sprzedającego mówiące o tym, że ustalona cena zaspokaja w pełni jego roszczenia. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy sprzedaży nakładów poniesionych na budowę garażu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy sprzedaży nakładów poniesionych na budowę garażu

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 129

wzor-umowy-sprzedazy-nakladow-poniesionych-na-budowe-garazu
Wzór umowy sprzedaży nakładów poniesionych na budowę garażu
17