Wzór umowy sprzedaży na raty

17 

Sprzedaż na raty dotyczy wyłącznie osób fizycznych i obrotu konsumenckiego. Aby można było mówić o umowie sprzedaży na raty, przedmiot umowy musi zostać wydany kupującemu przed uregulowaniem całej kwoty.

Do sporządzenia takiego rodzaju umowy sprzedaży warto wykorzystać zatem profesjonalnie opracowany wzór, który pozwoli upewnić się, że dokument jest dowodem sprzedaży ratalnej. Wzór umowy sprzedaży na raty to gotowy do wypełnienia formularz, który można pobrać i wydrukować w odpowiedniej liczbie egzemplarzy.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa sprzedaży na raty może dotyczyć tylko rzeczy ruchomych, a zawrzeć ją ma prawo tylko osoba fizyczna w ramach obrotu konsumenckiego.

Zawierając umowę sprzedaży ratalnej, sprzedawca wydaje rzecz ruchomą kupującemu za cenę, którą ten uiszcza w określonych ratach. Co ważne, nabywca otrzymuje dany przedmiot przed zapłaceniem ceny – jest to kluczowy warunek zawarcia umowy sprzedaży na raty.

Poza tymi ustaleniami, umowa sprzedaży na raty zawiera takie same elementy, jak każda inna umowa sprzedaży, czyli dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, czy cenę sprzedaży. Sprzedaż ratalna nie wyłącza odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi, dlatego umowę warto zawrzeć na piśmie, dla celów dowodowych.

Co istotne, sprzedawca może odstąpić od umowy sprzedaży na raty, jeżeli kupujący nie zapłaci co najmniej dwóch rat, o ile ich wysokość przekracza  ⅕ ustalonej ceny całkowitej.

Sprzedawca może też zastrzec w umowie natychmiastową wymagalność całej ceny, jeżeli kupujący dopuści się zwłoki w spłacie ustalonych rat. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy sprzedaży na raty”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy sprzedaży na raty

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-sprzedazy-na-raty
Wzór umowy sprzedaży na raty
17