Umowa sprzedaży – wzór ogólny

17 

Umowa sprzedaży prowadzi do przeniesienia prawa własności ze sprzedającego na kupującego. Transakcja może dotyczyć zarówno rzeczy ruchomych, jak i nieruchomości, jednak w tym drugim przypadku wymaga zachowania formy aktu notarialnego umowy kupna sprzedaży.

Inne przedmioty, jak samochód, meble, czy urządzenia RTV można sprzedać bez umowy w formie notarialnej. Do przygotowania zwykłej umowy warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór ogólnej umowy sprzedaży. Pismo można pobrać, uzupełnić i wydrukować lub uzupełnić po wydrukowaniu. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Sprzedaż rzeczy powinna zostać udokumentowana za pomocą umowy, która pełni rolę dowodową i jest podstawą ewentualnej reklamacji oraz rozliczeń z urzędem skarbowym.

Umowa sprzedaży to umowa cywilnoprawna, od której odprowadza się tak zwany podatek PCC. Jeśli umowa kupna sprzedaży dotyczy nieruchomości, musi zostać sporządzona w formie aktu notarialnego. 

Zawarcie umowy sprzedaży prowadzi do przeniesienia prawa własności rzeczy ze sprzedającego na kupującego. Dokument powinien zawierać zatem dane stron oraz oznaczenie przedmiotu umowy. W ramach transakcji określa się również cenę sprzedaży wraz z terminem i sposobem jej uiszczenia oraz termin przekazania przedmiotu sprzedaży nabywcy. 

Umowa sprzedaży jest podstawą zgłaszania reklamacji na podstawie rękojmi. Obejmuje ona okres 2 lat w przypadku zakupu rzeczy nowej i 1 roku w przypadku rzeczy używanych. Zawarcie umowy sprzedaży może wiązać się z dodatkowymi obowiązkami, na przykład z koniecznością zarejestrowania pojazdu w przypadku zakupu auta czy motocykla. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sprzedaży – wzór ogólny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa sprzedaży - wzór ogólny

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-sprzedazy-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa sprzedaży - wzór ogólny
17