Umowa zlecenie dla kierowcy wzór PDF DOC

17 

Kierowca może zostać zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej, a nie umowy o pracę, ale o charakterze umowy decyduje jej treść, a nie tytuł dokumentu. Warto pamiętać zatem, czym charakteryzuje się umowa o pracę lub wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór umowy zlecenia dla kierowcy, dostępny w formacie DOC i PDF.

Dokument nie zawiera błędów formalnych i jest łatwy do uzupełnienia. Można pobrać go w wybranym formacie, wypełnić i wydrukować.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Kierowca może pracować na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie czy też prowadząc własną działalność gospodarczą. O tym, jaki stosunek łączy kierowcę i innego przedsiębiorcę, decyduje charakter świadczonej pracy.

Należy pamiętać, że umowa o pracę wiąże się z dobrowolnością i wzajemnością zobowiązania, z odpłatnością, z osobistym charakterem świadczenia pracy, z ciągłością świadczenia pracy, z ponoszeniem ryzyka gospodarczego i osobowego przez pracodawcę oraz z podporządkowaniem pracownika pracodawcy w procesie pracy.

Jeśli umowa nosi takie znamiona, nie można nazwać jej umową cywilnoprawną. Ewentualna kontrola Państwowej Inspekcji Pracy skutkowałby ukaraniem pracodawcy za próbę uniknięcia nawiązania stosunku pracy z pracownikiem.

Zatem umowa zlecenie dla kierowcy nie powinna przenosić odpowiedzialności z kierowcy na firmę zatrudniającą, ani zmuszać kierowcy do pozostawania w dyspozycji zlecającego. Można określić w niej między innymi czas i miejsce rozładunku, ale to sam kierowca powinien decydować między innymi o trasie przejazdu czy o swoich godzinach pracy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa zlecenie dla kierowcy wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa zlecenie dla kierowcy wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 139

umowa-zlecenie-dla-kierowcy-wzor-pdf-doc
Umowa zlecenie dla kierowcy wzór PDF DOC
17