Samozatrudnienie kierowcy – wzór umowy PDF DOC

17 

Samozatrudniony kierowca to kierowca, który prowadzi własną działalność gospodarczą. Taka osoba może zarobić więcej, ale musi sama troszczyć się o odpowiednią ilość zleceń i wiele innych formalności. Umowa samozatrudnienia kierowcy jest umową cywilnoprawną.

Do jej sporządzenia warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy samozatrudnienia kierowcy dostępny w formacie DOC i PDF. Dokument jest łatwy do wypełnienia. Wystarczy pobrać go, uzupełnić odpowiednimi informacjami, wydrukować i podpisać.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Kierowca zawodowy może pracować w oparciu o umowę o pracę lub jako samodzielny przedsiębiorca, prowadząc własną działalność gospodarczą. To drugie rozwiązanie pozwala mu zarabiać więcej i zachować większą kontrolę nad swoim czasem pracy.

Wiąże się jednak również z większą odpowiedzialnością. Samozatrudniony kierowca musi samodzielnie wyszukiwać zlecenia, ewidencjonować czas pracy, przestrzegać przepisów dotyczących norm czasu pracy i obowiązkowych przerw, a także dbać o własną flotę pojazdów.

Umowę cywilnoprawną kierowca może zawrzeć ze swoim pracodawcą dopiero po upływie 30 dni od dnia rozwiązania umowy o pracę. 

Należy pamiętać także, że umowa samozatrudnienia kierowcy nie może nosić znamion umowy o pracę. Oznacza to, że nie należy zawierać w niej zapisów, które nakazują kierowcy świadczenie pracy w określonym miejscu i czasie.

Co więcej, umowa z kierowcą samozatrudnionym nie zwalnia go z odpowiedzialności – nie może przenosić odpowiedzialności z kierowcy na inną firmę transportową.

W umowie samozatrudnienia kierowcy należy określić między innymi czas i miejsce załadunku, a także czas i miejsce dostawy. O trasie czy grafiku pracy kierowca musi jednak decydować samodzielnie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Samozatrudnienie kierowcy – wzór umowy PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Samozatrudnienie kierowcy - wzór umowy PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 133

samozatrudnienie-kierowcy-wzor-umowy-pdf-doc
Samozatrudnienie kierowcy - wzór umowy PDF DOC
17