Umowa użyczenia pracownika – wzór

17 

Umowa użyczenia pracownika to potoczne określenie dla porozumienia w sprawie wykonywania przez pracownika pracy u innego pracodawcy, w okresie urlopu bezpłatnego. Taką umowę można zawrzeć wyłącznie za zgodą pracownika.

Do jej przygotowania warto wykorzystać natomiast gotowy wzór pisma – wzór umowy użyczenia pracownika, który uwzględnia już wszystkie wymagane elementy formalne.

Po pobraniu dokument wystarczy wypełnić wskazanymi informacjami, wydrukować i podpisać. Na umowie podpisują się trzy podmioty: pracodawca-użyczający, pracownik i pracodawca-biorący.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa użyczenia pracownika sprowadza się do udzielenia pracownikowi urlopu bezpłatnego po to, aby ten mógł pracować przez czas określony w innej firmie. Rozwiązanie to jest stosowane między innymi po to, aby pracodawca macierzysty nie musiał zwalniać pracownika, będąc w trudnej sytuacji finansowej.

Umowa jest porozumieniem trójstronnym, zawieranym przez pracodawcę pierwotnego, pracodawcę nowego oraz pracownika. Można zawrzeć ją jedynie za zgodą pracownika oraz na określonych warunkach. 

Umowa użyczenia nie prowadzi do rozwiązania stosunku pracy, lecz do jego zawieszenia. W ramach porozumienia zawierana jest nowa umowa na ustalonych zasadach.

Czynności prawne nowego pracodawcy, na przykład podwyższenie wynagrodzenia, nie wpływają na stosunek pracy z pracodawcą macierzystym. Natomiast po wygaśnięciu umowy użyczenia pracownik wraca do poprzedniej pracy. 

Porozumienie między pracodawcami i pracownikiem można ukształtować swobodnie, pamiętając, że umowa nie powinna naruszać obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza przepisów prawa pracy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia pracownika – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia pracownika - wzór

Aktualizacja: 2023-06-01

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 131

umowa-uzyczenia-pracownika-wzor
Umowa użyczenia pracownika - wzór
17