Umowa o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy

17 

Pracodawca powinien pomagać pracownikowi podnosić swoje kwalifikacje. Jeśli sam zdecyduje się skierować osobę zatrudnioną na dodatkowe studia czy kurs, może zawrzeć z nim umowę, która określa prawa i obowiązki stron.

Do jej przygotowania warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy. Dokument skutecznie zabezpiecza interes obu podmiotów. Jest też łatwy do wypełnienia – wystarczy pobrać go i wydrukować.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Pracownik ma prawo rozwijać się w trakcie zatrudnienia, a na dodatkowe kursy, szkolenia czy studia może zapisać się zarówno z własnej inicjatywy, jak i z inicjatywy pracodawcy.

W pierwszym przypadku pracownik składa wniosek, na przykład wniosek o dofinansowanie studiów przez pracodawcę.

W drugim przypadku to pracodawca kieruje pracownika na dodatkowe szkolenia. W obu sytuacjach korzystne jest spisanie umowy, która reguluje prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy w związku z podjęciem nauki przez osobę zatrudnioną.

Pracodawca powinien określić w umowie, jakie uprawnienia przysługują pracownikowi, który podjął naukę oraz na jakiej zasadzie pokrywane będą koszty szkolenia. Pracownik doszkalający się powinien zostać uprawniony do urlopu szkoleniowego i zwolnień z części dnia pracy – odpłatnych.

Może także otrzymać od pracodawcy dodatkowe świadczenia, jak zwrot kosztów dojazdów, zwrot kosztów zakwaterowania, pokrycie opłat za czesne czy kosztów zakupu materiałów szkoleniowych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy

Aktualizacja: 2023-06-01

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-o-podjecie-przez-pracownika-nauki-na-podstawie-skierowania-pracodawcy
Umowa o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy
17