Umowa dzierżawy gruntów rolnych bezczynszowa wzór

17 

Umowa dzierżawy z reguły wiąże się z odpłatnością za możliwość użytkowania rzeczy i pobierania z niej pożytków. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie zawarcia umowy dzierżawy bezczynszowej. W ramach takiego stosunku prawnego dzierżawca nie płaci czynszu, ale ponosi inne koszty utrzymania nieruchomości, np. płaci podatek od gruntu.

Do przygotowania umowy tego typu warto wykorzystać dedykowany wzór umowy dzierżawy gruntów rolnych bezczynszowej. Kontrakt jest podobny do ogólnej umowy dzierżawy, jednak precyzuje kwestię rozliczeń między stronami. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zasadniczo, tym co odróżnia umowę dzierżawy, na przykład od umowy darowizny, jest jej odpłatność. Można jednak zawrzeć umowę darowizny bezczynszową – ona również nie przenosi prawa własności na dzierżawcę, ale pozwala mu korzystać z danej rzeczy i pobierać z niej pożytki bezpłatnie, czyli bez konieczności uiszczania czynszu dzierżawy.

W ramach takiej umowy dzierżawy gruntów dzierżawca ponosi jedynie koszty związane z utrzymaniem nieruchomości, w tym również te związane z obowiązkiem podatkowym.

Poza tymi szczegółami, umowa dzierżawy gruntów rolnych bezczynszowa niczym nie różni się od innych umów dzierżawy. Zawiera między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, warunki korzystania z gruntu, a także warunki ewentualnego wypowiedzenia/odstąpienia do umowy. 

Wydzierżawiający może wypowiedzieć taką umowę, jeśli dzierżawca używa rzeczy niezgodnie z umową lub przeznaczeniem, a także gdy przekazuje rzecz osobie trzeciej wbrew zakazowi lub bez zgody właściciela.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa dzierżawy gruntów rolnych bezczynszowa wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa dzierżawy gruntów rolnych bezczynszowa wzór

Aktualizacja: 2023-04-13

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 140

umowa-dzierzawy-gruntow-rolnych-bezczynszowa-wzor
Umowa dzierżawy gruntów rolnych bezczynszowa wzór
17