Wzór umowy dzierżawy samochodu

17 

Dzierżawa samochodu polega na tym, że dzierżawca może korzystać z pojazdu i pobierać z niego pożytki, a w zamian za to musi regularnie płacić wydzierżawiającemu ustalony „czynsz”. Ze względu na charakter przedmiotu, jakim jest samochód, umowę dzierżawy zawsze warto zawierać na piśmie dla celów dowodowych.

Do przygotowania pisma można wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy dzierżawy pojazdu w formacie PDF i DOC. Wystarczy pobrać plik, uzupełnić dokument i wydrukować w dwóch egzemplarzach. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa dzierżawy najczęściej dotyczy nieruchomości, jednak nic nie stoi na przeszkodzie wydzierżawienia również rzeczy ruchomej, takiej jak samochód. W ramach umowy dzierżawy pojazdu dzierżawca może korzystać z niego i pobierać pożytki (np. przewozić towary), a w zamian za to powinien płacić wydzierżawiającemu ustalone wynagrodzenie. 

Sporządzając umowę dzierżawy pojazdu, warto zadbać o uwzględnienie w niej kilku istotnych elementów, takich jak opis stanu technicznego samochodu (dzierżawca musi zwrócić go w stanie niepogorszonym).

Umowa powinna także precyzować sposób, w jaki dzierżawca ma prawo korzystać z auta. Może wprowadzać na przykład zakaz udostępniania pojazdu osobom trzecim czy dokonywania trwałych zmian w obrębie pojazdu. 

Poza tym, w każdej umowie dzierżawy muszą pojawić się takie elementy jak dane stron, oznaczenie przedmiotu dzierżawy, oznaczenie okresu trwania umowy, a także wskazanie wysokości czynszu za dzierżawę wraz ze sposobem i terminem płatności. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy dzierżawy samochodu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy dzierżawy samochodu

Aktualizacja: 2023-10-19

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-dzierzawy-samochodu
Wzór umowy dzierżawy samochodu
17