Umowa dzierżawy samochodu – wzór

17 

Umowa dzierżawy pozwala na odpłatne korzystanie z oznaczonej rzeczy. Taką umowę można zawrzeć między innymi w stosunku do samochodu. Dzierżawa auta musi zostać jednak odpowiednio uregulowana.

W celu sporządzenia kontraktu, który dobrze zabezpiecza interesy dzierżawcy i wydzierżawiającego warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór umowy dzierżawy samochodu. Pismo uwzględnia wszystkie istotne elementy formalne, w tym listę praw i obowiązków stron. Wystarczy pobrać je, wypełnić i wydrukować w dwóch egzemplarzach.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

W ramach umowy dzierżawy wydzierżawiający przekazuje wskazaną rzecz do użytkowania dzierżawcy, a ten zobowiązuje się uiszczać za dzierżawę regularne wynagrodzenie dla wydzierżawiającego (tak zwany czynsz).

Umowa może dotyczyć nieruchomości lub rzeczy ruchomej, takiej jak samochód. W przypadku pojazdu dzierżawca zwykle ponosi dodatkowo koszty zakupu paliwa, oleju silnikowego, płynu do spryskiwaczy czy drobnych napraw. 

Wskazane jest, aby umowa dzierżawy samochodu zawierała nie tylko dane stron i oznaczenie pojazdu, ale również warunki użytkowania auta i opis jego stanu technicznego. Dzierżawca ma bowiem obowiązek zwrócić pojazd w stanie niepogorszonym po zakończeniu okresu obowiązywania umowy dzierżawy. Musi też używać samochodu zgodnie z zasadami, na przykład podróżując nim w określonym regionie.

Umowa dzierżawy samochodu może zostać rozwiązana, jeśli dzierżawca zalega z zapłatą czynszu, użytkuje rzecz niezgodnie z umową czy niezgodnie z przeznaczeniem lub gdy wbrew zakazowi udostępnia rzecz osobie trzeciej. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa dzierżawy samochodu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa dzierżawy samochodu - wzór

Aktualizacja: 2023-04-20

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-dzierzawy-samochodu-wzor
Umowa dzierżawy samochodu - wzór
17