Wzór prośby o przedłużenie umowy dzierżawy – wzór

17 

Zwykła umowa dzierżawy może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony, a umowę terminową wolno jest zawrzeć na okres maksymalnie 30 lat. Kwestia przedłużenia umowy dzierżawy zależy wyłącznie od woli stron.

Nieco inaczej wygląda sprawa dzierżawy nieruchomości należącej do skarbu państwa. Aby można było ją wydłużyć, trzeba złożyć oświadczenie o zamiarze dalszego dzierżawienia. Do przygotowania takiego pisma warto wykorzystać zaś wzór prośby o przedłużenie umowy dzierżawy. Dokument jest gotowy do wydrukowania i uzupełnienia. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Osoby fizyczne mogą zawierać między sobą umowy dzierżawy na czas nieokreślony lub określony – maksymalnie na 30 lat. Jeśli dzierżawca i wydzierżawiający chcą przedłużyć taką umowę, to wystarczy, że zawrą aneks do umowy przedłużający okres jej obowiązywania.

Sprawa jest bardziej skomplikowana w przypadku dzierżawy gruntu rolnego należącego do skarbu państwa.

Taką umowę dzierżawy można przedłużyć w trybie bezprzetargowym pod warunkiem, że dzierżawca złoży oświadczenie o zamiarze dalszego dzierżawienia nieruchomości w odpowiednim terminie – co najmniej na 3 miesiące przed upływem terminu wskazanego w umowie.

Zgodnie z przepisami ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, przetargu można nie dokonywać między innymi wtedy, kiedy dzierżawca skierował do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa prośbę o przedłużenie umowy dzierżawy.

Pod warunkiem dochowania terminu – minimum 3 miesięcy przed wygaśnięciem umowy – KOWR powinien zaakceptować wniosek dzierżawcy i odpowiedzieć na jego pismo, określając warunki dalszej dzierżawy. Może jednak również wniosek odrzucić – ma jeden miesiąc, aby ustosunkować się do prośby dzierżawcy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór prośby o przedłużenie umowy dzierżawy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór prośby o przedłużenie umowy dzierżawy - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-prosby-o-przedluzenie-umowy-dzierzawy-wzor
Wzór prośby o przedłużenie umowy dzierżawy - wzór
17