Wzór umowy dzierżawy pojazdu

17 

Dzierżawić można nie tylko nieruchomość, taką jak grunty rolne, ale również rzeczy ruchome, jak urządzenia, maszyny czy pojazdy. Umowa dzierżawy pojazdu powinna określać, w jaki sposób dzierżawca ma korzystać z pojazdu oraz jakie wynagrodzenie z tego tytułu powinien płacić na rzecz wydzierżawiającego.

Do przygotowania takiej umowy warto wykorzystać więc gotowy do wypełnienia wzór – wzór umowy dzierżawy pojazdu, który skutecznie zabezpiecza interesy obu stron stosunku prawnego.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa dzierżawy może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony i może dotyczyć zarówno nieruchomości, jak i rzeczy ruchomych.

W ramach umowy dzierżawy wydzierżawiający zezwala dzierżawcy na korzystanie z przedmiotu umowy i pobieranie z niego pożytków. W zamian za to otrzymuje od dzierżawcy wynagrodzenie w formie czynszu. Możliwe jest jednak również zawarcie umowy dzierżawy bezczynszowej. 

Jeśli umowa dzierżawy dotyczy pojazdu, warto określić w niej między innymi stan techniczny i prawny przedmiotu umowy, sposób korzystania z przedmiotu umowy przez dzierżawcę oraz warunki korzystania z przedmiotu umowy, np. konieczność ponoszenia kosztów utrzymania pojazdu przez dzierżawcę. 

Każda umowa dzierżawy zawiera przede wszystkim dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, określenie czasu trwania umowy, określenie wysokości czynszu dzierżawy, a także prawa i obowiązki stron, warunki wypowiedzenia umowy oraz dodatkowe zastrzeżenia, np. zakaz przekazywania przedmiotu umowy osobie trzeciej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy dzierżawy pojazdu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy dzierżawy pojazdu

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-dzierzawy-pojazdu
Wzór umowy dzierżawy pojazdu
17