Umowa dzierżawy pojazdu wzór PDF DOC

17 

Dzierżawić można nie tylko nieruchomość, ale również rzeczy ruchome, takie jak samochód, motocykl, kamper. Umowa dzierżawy pojazdu ma duże znaczenie dowodowe ze względu na ryzyko, z jakim wiąże się prowadzenie auta.

Do przygotowania takiego kontraktu warto wykorzystać więc sprawdzony wzór umowy dzierżawy pojazdu, który został opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokument pełni istotną rolę dowodową na wypadek kontroli drogowej czy chęci wyjazdu za granicę.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa dzierżawy pojazdu może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony. Sporządzając taki kontrakt, strony powinny dopilnować uwzględnienia w nim takich ustaleń jak cel dzierżawy, sposób użytkowania pojazdu czy warunki jego zwrotu. 

Pisemna umowa dzierżawy musi uwzględniać kilka niezbędnych elementów formalnych, takich jak dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, określenie czasu trwania dzierżawy, ustalenie wysokości opłat za dzierżawę wraz z terminem i sposobem płatności.

W umowie uwzględnia się także oświadczenie właściciela pojazdu mówiące o tym, że przedmiot jest wolny od wad prawnych i zobowiązań wobec osób trzecich. Dobrze jeśli dokument uwzględnia też opis stanu technicznego pojazdu, co będzie istotne w momencie jego zwrotu. 

Dzierżawa powinna przebiegać według określonych zasad, które ograniczają na przykład miejsce podróżowania pojazdem czy możliwość dokonywania trwałych zmian w obrębie pojazdu. W przypadku złamania takich zasad, umowa dzierżawy może zostać wypowiedziana. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa dzierżawy pojazdu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa dzierżawy pojazdu wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-dzierzawy-pojazdu-wzor-pdf-doc
Umowa dzierżawy pojazdu wzór PDF DOC
17