Wzór umowy dzierżawy budynku gospodarczego

17 

Zawierając umowę dzierżawy, wydzierżawiający zezwala biorącemu na korzystanie z danej rzeczy i pobieranie z niej pożytków w zamian za ustalone wynagrodzenie. Dzierżawa może dotyczyć nie tylko takich nieruchomości, jak grunt rolny, ale również budynków, na przykład budynku gospodarczego.

Dzierżawę warto udokumentować za pomocą odpowiedniej umowy. Do jej przygotowania można wykorzystać natomiast wzór umowy dzierżawy budynku gospodarczego, który wystarczy pobrać i wydrukować. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Dzierżawa budynku gospodarczego polega na tym, że jego właściciel-wydzierżawiający pozwala innej osobie – dzierżawcy – na odpłatne użytkowanie nieruchomości i pobieranie z niej pożytków. W dzierżawionym budynku dzierżawca może, na przykład, prowadzić działalność gospodarczą. 

Dzierżawa może trwać przez czas określony lub nieokreślony. Warunki dzierżawy warto natomiast określić na piśmie, sporządzając umowę dzierżawy budynku gospodarczego. Taka umowa określa między innymi dane stron, przedmiot dzierżawy, wysokość, termin i sposób płatności czynszu, a także czas trwania umowy i warunki jej wypowiedzenia. 

W umowie warto określić, w jaki sposób dzierżawca może korzystać z przedmiotu umowy. Dokument często zawiera także ograniczenia, na przykład zakaz przekazywania przedmiotu dzierżawy osobom trzecim.

Co ważne, po zakończeniu dzierżawy dzierżawca powinien zwrócić przedmiot wydzierżawiającemu, dlatego w umowie warto opisać stan techniczny budynku gospodarczego, aby uniknąć ewentualnych sporów i nieporozumień przy jego odbiorze.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy dzierżawy budynku gospodarczego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy dzierżawy budynku gospodarczego

Aktualizacja: 2023-07-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 129

wzor-umowy-dzierzawy-budynku-gospodarczego
Wzór umowy dzierżawy budynku gospodarczego
17