Umowa dzierżawy urządzenia wzór

17 

Umowa dzierżawy może dotyczyć nie tylko gruntów, ale również rzeczy ruchomych czy urządzeń. Niezależnie od tego, co jest przedmiotem takiego kontraktu, warto sporządzić go w odpowiedni sposób, aby zabezpieczyć interesy obu stron.

Do przygotowania umowy dzierżawy można wykorzystać gotowy wzór umowy dzierżawy urządzeń, który uwzględnia wszystkie istotne postanowienia tego typu kontraktu. Druk wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Dzierżawa nie wiąże się z przeniesieniem prawa własności rzeczy, lecz z zezwoleniem na jej użytkowanie. W związku z tym dzierżawa może dotyczyć zarówno nieruchomości, jak i ruchomości – w tym pojazdów czy urządzeń, takich jak drukarka, dekoder, terminal płatniczy czy sprzęt medyczny.

Za dzierżawę takich urządzeń ponosi się regularne opłaty, jednak często jest to korzystniejsze rozwiązanie niż zakup przedmiotu na własność.

Umowa dzierżawy urządzenia może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony. Po jej zakończeniu dzierżawca powinien zwrócić przedmiot umowy wydzierżawiającemu w stanie niepogorszonym. Z tego względu dobrze, jeśli umowa zawiera opis stanu technicznego urządzenia z dnia zawarcia kontraktu. 

W ramach umowy dzierżawy strony powinny określić sposób użytkowania urządzenia, warunki zwrotu, wysokość wynagrodzenia dla wydzierżawiającego, a także warunki ewentualnego odstąpienia od umowy. Z reguły, wypowiedzenie umowy dzierżawy jest dopuszczalne, jeśli dzierżawca używa przedmiotu niezgodnie z ustaleniami lub oddaje go osobie trzeciej bez zgody właściciela. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa dzierżawy urządzenia wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa dzierżawy urządzenia wzór

Aktualizacja: 2023-04-13

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-dzierzawy-urzadzenia-wzor
Umowa dzierżawy urządzenia wzór
17