Wzór umowy użyczenia działki na cele budowlane – wzór

17 

Umowa użyczenia nieruchomości zobowiązuje użyczającego do zezwolenia biorącemu na korzystanie z jego rzeczy przez czas określony lub nieokreślony. Taka umowa – pod warunkiem odpowiedniego jej sporządzenia – może stanowić podstawę prawną uzyskania pozwolenia na budowę.

Do przygotowania dokumentu, który spełnia wszystkie wymagania formalne związane z ubieganiem się o takie pozwolenie, warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy użyczenia działki na cele budowlane. Dokument skutecznie zabezpiecza interesy obu stron, dlatego po pobraniu wystarczy wypełnić go i wydrukować. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Użyczenie działki na cele budowlane pozwala biorącemu w użytkowanie ubiegać się o pozwolenie na budowę. Jednym z dokumentów wymaganych w takim procesie jest bowiem dokument świadczący o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Co ważne, umowa użyczenia w takim przypadku musi w sposób wyraźny wskazywać na to, że użyczający zezwala biorącemu na wykorzystanie nieruchomości w takim właśnie celu. Warto wspomnieć, że z reguły, tego rodzaju umowa użyczenia będzie też umową zawieraną na czas nieoznaczony, nie na czas określony. 

W ramach umowy użyczenia biorący może korzystać z danej rzeczy nieodpłatnie. Jeśli dokument przewiduje taką możliwość, biorący ma prawo wykorzystać nieruchomość także na cele budowlane.

Warto pamiętać jednak, że wzniesiona przez niego nieruchomość nie będzie jego własnością – będzie należała do właściciela gruntu, czyli użyczającego. Kwestię tę można rozwiązać zaś na dwa sposoby: kupując nieruchomość od jej właściciela lub sprzedając mu nakłady poniesione na budowę. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy użyczenia działki na cele budowlane – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy użyczenia działki na cele budowlane - wzór

Aktualizacja: 2023-10-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-uzyczenia-dzialki-na-cele-budowlane-wzor
Wzór umowy użyczenia działki na cele budowlane - wzór
17