Wzór umowy użyczenia samochodu po angielsku

17 

Umowa użyczenia samochodu pozwala biorącemu nieodpłatnie korzystać z pojazdu należącego do użyczającego. Jeśli jedna ze stron jest obcokrajowcem lub gdy biorący planuje wyjechać takim pojazdem za granicę, umowę użyczenia należy sporządzić w formie pisemnej, w języku angielskim.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy użyczenia samochodu po angielsku. Pismo nie zawiera żadnych błędów i jest łatwe do uzupełnienia – przed lub po wydrukowaniu.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

W ramach umowy użyczenia samochodu użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu na korzystanie z jego pojazdu przez czas określony lub nieokreślony, nieodpłatnie oraz na uzgodnionych wcześniej warunkach.

W umowie należy określić, w jaki sposób biorący może korzystać z auta oraz czego nie wolno mu robić. Z reguły, umowa przewiduje obciążenie biorącego kosztami utrzymania pojazdu, jednak nie uwzględnia wynagrodzenia dla użyczającego. 

Umowa użyczenia samochodu powinna zostać sporządzona po angielsku jeśli: jedna ze stron umowy jest obcokrajowcem (biorący i użyczający muszą rozumieć postanowienia umowy) oraz gdy biorący planuje wyjechać samochodem za granicę (na wypadek kontroli, w celu wykazania prawa do dysponowania pojazdem). 

W umowie użyczenia należy wskazać dane stron, dane przedmiotu umowy, czas trwania umowy, warunki użytkowania samochodu, a także ewentualne ograniczenia czy warunki zwrotu.

W wielu przypadkach umowa użyczenia zakazuje biorącemu udostępniania przedmiotu użyczenia osobom trzecim oraz zabrania dokonywania trwałych zmian w pojeździe.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy użyczenia samochodu po angielsku”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy użyczenia samochodu po angielsku

Aktualizacja: 2023-10-27

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-uzyczenia-samochodu-po-angielsku
Wzór umowy użyczenia samochodu po angielsku
17