Umowa użyczenia samochodu po angielsku wzór PDF DOC

17 

Umowa użyczenia polega na tym, że użyczający zezwala biorącemu na nieodpłatne korzystanie z jego rzeczy na czas określony lub nieokreślony. Jeśli taką rzeczą jest samochód, umowę warto sporządzić na piśmie.

Umowa powinna zostać spisana po angielsku w przypadku, gdy pojazd ma służyć podróżom zagranicznym lub gdy biorącym jest obcokrajowiec. Odpowiedni dokument można przygotować w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór umowy użyczenia samochodu po angielsku, dostępny w formacie DOC i PDF. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

W ramach umowy użyczenia użyczający zezwala biorącemu na użytkowanie jego rzeczy nieodpłatnie. Użyczenie może dotyczyć nieruchomości i rzeczy ruchomych, takich jak samochód. W przypadku użyczenia pojazdu zawsze warto udokumentować taki stosunek prawny na piśmie.

Jeśli samochód użyczany jest obcokrajowcowi lub gdy biorący planuje wyjechać nim za granicę, dokument powinien zostać sporządzony w języku angielskim, który jest zrozumiały dla większości osób. Bardzo ważne jest bowiem, aby każdy rozumiał zapisy umowy użyczenia – zwłaszcza biorący i użyczający. 

Umowa użyczenia samochodu po angielsku zawiera takie same elementy formalne, jak umowa sporządzona w języku polskim. Należy określić w niej dane stron, czas trwania umowy, przedmiot umowy i warunki korzystania z niego przez biorącego.

W przypadku pojazdu wskazane jest opisanie stanu technicznego auta z dnia wydania go do użytkowania, a także określenie sposobu, w jaki biorący może korzystać z pojazdu. 

W większości przypadków umowa będzie zawierała również informację na temat obowiązku ponoszenia kosztów utrzymania samochodu przez biorącego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia samochodu po angielsku wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia samochodu po angielsku wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

umowa-uzyczenia-samochodu-po-angielsku-wzor-pdf-doc
Umowa użyczenia samochodu po angielsku wzór PDF DOC
17