Umowa użyczenia – wzór

17 

Umowa użyczenia polega na zezwoleniu biorącemu na korzystanie z oznaczonej rzeczy przez czas określony lub nieokreślony. W zamian za zezwolenie na użytkowanie danego przedmiotu użyczający nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Umowa użyczenia może zostać zawarta w formie ustnej, ale warto zawrzeć ją na piśmie dla celów dowodowych.

Do przygotowania odpowiedniego dokumentu można wykorzystać sprawdzony wzór umowy użyczenia, który zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne i skutecznie zabezpiecza interesy obu stron. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa użyczenia zawierana jest przez dwa podmioty: użyczającego i biorącego. Charakteryzuje ją brak odpłatności za zezwolenie na korzystanie z rzeczy użyczającego przez biorącego – przez czas określony lub nieokreślony.

Umowa może dotyczyć nieruchomości lub rzeczy ruchomych. W ramach użyczenia, biorący musi korzystać z danej rzeczy zgodnie z jej przeznaczeniem i umową. Z reguły nie wolno mu przekazywać rzeczy osobie trzeciej. 

Umowę użyczenia można wypowiedzieć przed terminem, na jaki została zawarta, jeśli biorący nie przestrzega warunków kontraktu, np. łamie zakaz przekazywania rzeczy osobie trzeciej bez zgody użyczającego.

Umowa wygasa także samoczynnie po upływie terminu, na jaki została zawarta lub po wykorzystaniu przedmiotu umowy przez biorącego zgodnie z celem użyczenia. 

W ramach użyczenia biorący nie płaci wynagrodzenia na rzecz użyczającego, ale ma obowiązek ponoszenia kosztów utrzymania rzeczy. Powinien też dbać o jej stan techniczny, aby móc zwrócić przedmiot użyczenia w stanie niepogorszonym.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia – wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-uzyczenia-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa użyczenia – wzór
17