Zarządzający transportem UMOWA wzór PDF DOC

17 

Zarządzającym transportem w firmie przewozowej może być osoba, która posiada certyfikat kompetencji zawodowych i prowadzi własną działalność gospodarczą. Z taką osobą firma transportowa może zawrzeć umowę zlecenie o zarządzanie transportem.

Do jej przygotowania warto wykorzystać jednak odpowiednio opracowany wzór umowy dla zarządzającego transportem, nie noszący znamion umowy o pracę. Druk jest dostępny w formacie PDF i DOC. Wystarczy pobrać odpowiedni wariant, wypełnić go i wydrukować do podpisu.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa dla zarządzającego transportem to inna nazwa umowy użyczenia licencji transportowej czy certyfikatu kompetencji zawodowych. Zawrzeć ją może: mikroprzedsiębiorca i osoba posiadająca CKZ, prowadząca własną działalność gospodarczą.

Przepisy dopuszczają możliwość prowadzenia firmy transportowej bez własnego certyfikatu, o ile zarządzający transportem świadczy pracę na rzecz firmy osobiście i w sposób ciągły.

Nie może jednak wykonywać jej pod nadzorem, w czasie i miejscu wyznaczonym przez pracodawcę, ponieważ wtedy umowa nosić będzie znamiona umowy o pracę. Tymczasem zarządzający transportem ma być zatrudniony na podstawie umowy zlecenia.

W umowie z zarządzającym transportem należy wyliczyć jego obowiązki, w tym między innymi obowiązek prowadzenia konserwacji pojazdów, nadzorowania procedur bezpieczeństwa, przydzielania ładunków czy nadzorowania dokumentów przewozowych.

Jak zostało wspomniane, umowę może zawrzeć mikroprzedsiębiorca, czyli firma zatrudniająca mniej niż 10 pracowników, osiągająca roczny obrót netto do 2 mln euro. Jeśli zaś chodzi o zarządzającego, to ten również jest ograniczony w zakresie ilości firm, z jakimi ma prawo współpracować oraz w zakresie posiadanej przez nich floty pojazdów.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zarządzający transportem UMOWA wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Zarządzający transportem UMOWA wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

zarzadzajacy-transportem-umowa-wzor-pdf-doc
Zarządzający transportem UMOWA wzór PDF DOC
17