Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w Przedszkolu

17 

Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w przedszkolu nie powinna być mylona z opinią o praktykancie, którą sporządza opiekun praktyk.

Ten pierwszy dokument – określany także mianem sprawozdania z przebiegu praktyki – stanowi formę autorefleksji na temat odbytej praktyki zawodowej. Jego rolą jest natomiast uzupełnienie opinii o praktykancie z perspektywy osoby, która praktyki odbyła.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Jakie informacje należy uwzględnić w opinii praktykanta o przebiegu praktyki w przedszkolu?

Podczas praktyki w przedszkolu praktykant najczęściej obserwuje zajęcia, samodzielnie prowadzi je pod okiem nauczyciela, zapoznaje się z dokumentacją szkoły i sposobem prowadzenia dokumentacji, a także pomaga przy posiłkach, czynnościach samoobsługowych czy spacerach.

Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w przedszkolu powinna zawierać kilka podstawowych informacji na temat praktyki, w tym:

  • miejsce odbywania praktyk,
  • zajmowane stanowisko,
  • termin rozpoczęcia i zakończenia praktyk.

Poza tym, dokument uwzględnia również informacje o obowiązkach praktykanta. Mówi o tym, jak praktykant wykorzystał swoją wiedzę teoretyczną w praktyce, czego się nauczył, z czym dobrze sobie radził, a z czym miał problemy oraz jaka atmosfera panowała w miejscu pracy. 

Jaką rolę pełni opinia praktykanta o przebiegu praktyki w przedszkolu?

Opinia o przebiegu praktyki w przedszkolu ma uzupełniać opinię o praktykancie, stanowiąc dodatkowe źródło informacji o przebiegu praktyki – przedstawionych z punktu widzenia osoby odbywającej praktykę.

Pismo ma znaczenie w szczególności dla praktykanta, ponieważ pozwala mu przeanalizować jakość swojej pracy i zweryfikować własne oczekiwania odnośnie przebiegu praktyk.

Rzetelnie przygotowany dokument będzie odnosił się nie tylko do kwalifikacji i umiejętności, jakie praktykant zdobył, ale również do jego słabszych stron, nad którymi powinien on pracować.

Z tego względu warto zadbać o to, aby opinia praktykanta o przebiegu praktyki w przedszkolu była szczera i prawdziwa  – dokument zostanie zweryfikowany po tym, jak opiekun praktyk wyda własną opinię o praktykancie. 

Czym różni się opinia praktykanta o przebiegu praktyki od opinii o praktykancie?

Sprawozdanie z przebiegu praktyki, czyli opinia praktykanta o przebiegu praktyki to dokument, który praktykant sporządza samodzielnie – na swój własny temat. Z kolei opinia o praktykancie przygotowywana jest przez opiekuna praktyk, bądź pracodawcę.

Ten drugi dokument okaże się niezbędny w przypadku, kiedy praktyki realizowane są z urzędu pracy. W innych okolicznościach pracodawca może wydać opinię dobrowolnie, na wniosek praktykanta.

Co ważne, opinia o praktykancie bywa nie tylko pozytywna, ale i negatywna lub neutralna. Jeśli pracodawca nie chce wydać takiego dokumentu, może odmówić sporządzenia opinii.

W przypadku pozytywnych wrażeń ze współpracy z praktykantem przełożony zazwyczaj wyraża zgodę na przygotowanie pozytywnej opinii, która pełni później rolę podobną do referencji.

Opinia o praktykancie zawiera informacje o miejscu i terminie odbywania praktyk, o obowiązkach praktykanta i ich realizacji. W przypadku praktyk w przedszkolu najczęściej są to takie czynności, jak poznawanie dokumentacji szkolnej czy samodzielne prowadzenie zajęć z dziećmi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w Przedszkolu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w Przedszkolu

Aktualizacja: 2023-05-24

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w przedszkolu
Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w Przedszkolu
17