Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w Księgowości

17 

Praktyki w księgowości polegają zazwyczaj na segregowaniu dokumentów, sprawdzeniu ich poprawności czy wprowadzaniu danych z dokumentacji do systemu.

Praktykantom nie zleca się istotnych zadań ze względu na poważne konsekwencje popełnienia ewentualnych błędów. Mimo to, praktyki w księgowości wnoszą bardzo wiele w życie zawodowe każdego przyszłego księgowego.

Sprawozdanie z takich praktyk pozwala zweryfikować, czy przebieg praktyki spełnił oczekiwania ucznia, bądź studenta. Opinia o przebiegu praktyk uzupełnia również opinię o praktykancie, przygotowaną przez opiekuna praktyki.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Co zawiera opinia praktykanta o przebiegu praktyki w księgowości?

Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w księgowości powinna uwzględniać podstawowe informacje na temat praktyki, czyli:

  • miejsce odbywania praktyki,
  • termin rozpoczęcia i zakończenia praktyki,
  • oznaczenie stanowiska praktykanta,
  • listę obowiązków, jakie realizował praktykant.

W przypadku praktyki w księgowości wśród obowiązków praktykanta najczęściej wymieniane będą czynności porządkowe, jak segregowanie dokumentów. Praktykanci mogą zajmować się również weryfikacją poprawności dokumentów księgowych, czy wprowadzaniem danych do systemu.

Praktykant, który przygotowuje sprawozdanie z przebiegu praktyk, powinien napisać w nim, jak wykorzystał swoją wiedzę teoretyczną w trakcie pracy, czego się nauczył, co było dla niego łatwe, a co trudne, z czym miał problemy, jaka atmosfera panowała w miejscu pracy.

Na tej podstawie praktykant może wskazać swoje mocne i słabsze strony, a tym samym dowiedzieć się, nad czym powinien jeszcze popracować, aby lepiej się rozwijać i osiągnąć sukces w zawodzie księgowego.

Czym opinia o praktykach różni się od opinii o praktykancie?

Opinia o przebiegu praktyki, czyli sprawozdanie z przebiegu praktyki, to nie to samo, co opinia o praktykancie. Opinię o praktykancie przygotowuje bowiem zwierzchnik osoby odbywającej praktykę – np. opiekun praktyk, przełożony, pracodawca.

Opinia jest obowiązkowa w przypadku praktyk z urzędu pracy. W pozostałych przypadkach pracodawca nie ma obowiązku jej wydania, ale najczęściej robi to na wniosek osoby zainteresowanej, jeśli współpraca z praktykantem przebiegała pomyślnie.

W przypadku opinii negatywnej, może odmówić wydania dokumentu. Warto pamiętać bowiem, że opinia o praktykancie ma prawo być zarówno pozytywna, jak i neutralna lub negatywna. Dokument zawiera podobne informacje, co sprawozdanie z przebiegu praktyk, czyli:

  • miejsce pracy praktykanta,
  • termin rozpoczęcia i zakończenia praktyki,
  • stanowisko praktykanta,
  • obowiązki praktykanta.

Przełożony ocenia, jak praktykant poradził sobie z realizacją zleconych mu zadań, czy stosował się do poleceń i wskazówek, czy właściwie przekazywał informacje, czy potrafił współpracować w zespole.

Pracodawca może w swojej opinii ocenić zarówno kompetencje praktykanta, jego wiedzę i umiejętności, jak i usposobienie, postawę, zachowania prezentowane przez praktykanta.

Dobrze, jeśli opinia o praktykancie nie jest pełna superlatyw, ponieważ wbrew pozorom to właśnie dokument uwzględniający także słabsze strony praktykanta jest dla niego bardziej wartościowy – dostarcza informacji o obszarach, które praktykant musi doskonalić. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w Księgowości”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w Księgowości

Aktualizacja: 2023-05-24

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 129

Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w księgowości
Opinia praktykanta o przebiegu praktyki w Księgowości
17