Wzór umowy sprzedaży na próbę

17 

Umowa sprzedaży na próbę ma na celu umożliwienie kupującemu zbadanie jakości rzeczy, będącej przedmiotem sprzedaży. Bardzo istotne jest, aby taka umowa określała termin na zbadanie rzeczy, po którym nabywca musi postanowić, czy rezygnuje z zakupu, czy finalizuje transakcję.

Do przygotowania umowy, która jest korzystna nie tylko dla kupującego, ale również dla sprzedającego, warto wykorzystać gotowy wzór umowy sprzedaży na próbę. Dokument zawiera wszystkie istotne postanowienia i można łatwo wypełnić go od razu po pobraniu.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Sprzedaż na próbę i sprzedaż z zastrzeżeniem zbadania rzeczy przez nabywcę to te same rozwiązania, określane mianem umowy warunkowej. Przyjmuje się, że takie umowy są zawarte pod warunkiem zawieszającym – warunek dotyczy uznania przedmiotu za dobry przez kupującego. 

Jak łatwo się domyślić, umowa sprzedaży na próbę jest korzystna przede wszystkim dla nabywcy. Pozwala mu bowiem zapoznać się z jakością produktu przed zakupem.

Należy pamiętać jednak, że sprzedaż na próbę to nie to samo, co sprzedaż z możliwością wymiany towaru na życzenie czy sprzedaż z zastrzeżeniem prawa odstąpienia od umowy w określonym terminie.

W umowie sprzedaży na próbę należy określić między innymi termin próby czy zbadania rzeczy. Jeśli strony nie zrobią tego w umowie, termin wyznacza sprzedający. Jeśli zaś kupujący nie złoży oświadczenia przed wyznaczonym terminem i nie zwróci przedmiotu sprzedaży, można uznać, że przedmiot sprzedaży został oceniony jako dobry.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy sprzedaży na próbę”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy sprzedaży na próbę

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-sprzedazy-na-probe
Wzór umowy sprzedaży na próbę
17