Wzór porozumienia rodzicielskiego – Opieka Naprzemienna – wzór

17 

Rozwodzący się rodzice mają prawo zawrzeć porozumienie rodzicielskie, w którym uregulują kwestię sprawowania opieki nad wspólnymi dziećmi. Taki dokument może przewidywać opiekę naprzemienną i jest to rozwiązanie zalecane z uwagi na fakt, że rodzice – oboje – mają prawo i obowiązek wychowywać swoje dziecko w równym stopniu.

Do przygotowania porozumienia rodzicielskiego ustanawiającego opiekę naprzemienną warto wykorzystać wzór – gotowy do wypełnienia wzór porozumienia rodzicielskiego ws. opieki naprzemiennej, który wystarczy wydrukować i podpisać.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zgodnie z przepisami, sąd może ustanowić opiekę naprzemienną nawet wtedy, kiedy jeden z rodziców nie wyraża na to zgody. Jeśli jednak rodzice są w stanie dojść do porozumienia, mogą zawrzeć porozumienie rodzicielskie, w którym samodzielnie ustalają między sobą warunki sprawowania takiej opieki.

Nie oznacza to jednocześnie, że sąd nie może w dowolnej chwili przekazać obowiązku sprawowania wyłącznej opieki nad dzieckiem jednemu z nich.

W ramach porozumienia rodzicielskiego w sprawie opieki naprzemiennej rodzice powinni ustalić, w jakim stosunku opieka ta będzie sprawowana przez każdego z nich. Może to być bowiem na przykład stosunek 70:30 lub 60:40.

W przypadku opieki naprzemiennej dziecko mieszka okresowo raz u jednego, raz u drugiego rodzica. W porozumieniu należy ustalić także, jak dziecko będzie realizowało kontakty z drugim rodzicem, będąc pod opieką jednego z nich. 

Opieka naprzemienna jest rozwiązaniem preferowanym, ponieważ pozwala obojgu rodzicom sprawować opiekę nad dzieckiem w równym stopniu, a to jest ich prawem i obowiązkiem. Nadal jednak nie jest to rozwiązanie stosowane automatycznie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór porozumienia rodzicielskiego – Opieka Naprzemienna – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór porozumienia rodzicielskiego - Opieka Naprzemienna - wzór

Aktualizacja: 2023-09-27

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 137

wzor-porozumienia-rodzicielskiego-opieka-naprzemienna-wzor
Wzór porozumienia rodzicielskiego - Opieka Naprzemienna - wzór
17