Wzór umowy o praktykę zawodową – wzór

17 

Umowa o praktykę zawodową zawierana jest pomiędzy szkołą, kierującą swojego ucznia na praktyki oraz przedsiębiorstwem, w którym praktyki mają się odbywać. Nie jest to umowa o pracę, dlatego stron nie obowiązują przepisy kodeksu pracy.

Umowa określa prawa i obowiązki stron, a także czas trwania praktyk i ich program – w tym zwłaszcza godziny pracy praktykanta. Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy o praktykę zawodową, który zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Praktyki zawodowe w szkole średniej czy na studiach są obowiązkowe i stanowią warunek zaliczenia danego etapu edukacji. Placówki oświatowe współpracują zatem z różnymi przedsiębiorstwami po to, aby umożliwić uczniom i studentom ich odbycie.

Umowa o praktykę zawodową wskazuje dane stron, czyli szkoły i firmy oraz dane ucznia, który jest kierowany na praktykę. Określa także prawa i obowiązki tych podmiotów. 

Jeśli chodzi o obowiązki szkoły, to wśród nich wylicza się między innymi dostarczenie programu praktyk.

Natomiast obowiązkiem przedsiębiorcy zatrudniającego praktykanta jest między innymi zapewnienie odpowiednich stanowisk pracy, narzędzi i materiałów zgodnie z programem praktyki, a także zapoznanie ucznia z zakładowym regulaminem pracy, przepisami dot. bezpieczeństwa i higieny pracy.

Umowa o praktykę zawodową jest sporządzana na piśmie i obowiązuje przez czas określony, wskazując termin rozpoczęcia i termin zakończenia praktyk, a także godziny pracy praktykanta.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o praktykę zawodową – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o praktykę zawodową - wzór

Aktualizacja: 2023-09-01

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-o-praktyke-zawodowa-wzor
Wzór umowy o praktykę zawodową - wzór
17