Wzór umowy pośrednictwa w sprzedaży nieruchomościami

17 

Właściciel nieruchomości nie musi samodzielnie zajmować się jej sprzedażą. Może zlecić to zadanie pośrednikowi, zawierając z wybraną osobą umowę pośrednictwa w sprzedaży nieruchomościami.

Do jej przygotowania warto wykorzystać kompletny, profesjonalnie opracowany wzór umowy pośrednictwa w sprzedaży nieruchomościami. Jego treść pomaga ustalić między innymi zakres obowiązków pośrednika, wysokość wynagrodzenia czy warunki rozwiązania umowy. Warto pamiętać, że istnieje kilka rodzajów umów pośrednictwa: otwarta i na wyłączność. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości może być umową otwartą lub umową na wyłączność. W ramach umowy otwartej klient ma prawo korzystać z usług kilku pośredników jednocześnie.

Z kolei w ramach umowy na wyłączność klient może nawiązać współpracę tylko z jednym agentem nieruchomości. Wbrew pozorom, ta druga umowa często okazuje się korzystniejsza, ponieważ lepiej motywuje agenta do pracy, gwarantując mu zwrot kosztów poniesionych w związku z poszukiwaniem nabywcy nieruchomości.

W umowie pośrednictwa sprzedaży nieruchomości należy określić między innymi wysokość wynagrodzenia dla pośrednika, ustaloną z góry lub w kwocie bazowej powiększonej o prowizję.

Poza tym dokument powinien zawierać listę obowiązków pośrednika nieruchomości oraz upoważnienie go do podejmowania określonych czynności w imieniu właściciela sprzedawanej nieruchomości. 

Dokument może wskazywać warunki rozwiązania umowy i czas jej trwania. Jeśli strony są zainteresowane współpracą na wyłączność, powinien zawierać także odpowiednią klauzulę o wyłączności. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy pośrednictwa w sprzedaży nieruchomościami”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy pośrednictwa w sprzedaży nieruchomościami

Aktualizacja: 2023-08-13

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

wzor-umowy-posrednictwa-w-sprzedazy-nieruchomosciami
Wzór umowy pośrednictwa w sprzedaży nieruchomościami
17