Wzór umowy licencyjnej o rozpowszechnianie filmu

17 

Umowa licencyjna o rozpowszechnianie filmu pozwala licencjobiorcy korzystać z danego filmu w określonym zakresie. Nie prowadzi do przekazania praw autorskich, lecz upoważnia wskazaną osobę do korzystania z utworu w ograniczonym zakresie, czyli na wskazanym polu eksploatacji.

Umowa licencyjna może być umową na wyłączność. Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór umowy licencyjnej o rozpowszechnianie filmu, który uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa licencyjna o rozpowszechnianie filmu uprawnia licencjobiorcę do korzystania z niego w sposób określony, czyli na określonym polu eksploatacji. Nie prowadzi jednak do odebrania praw majątkowych twórcy utworu.

W umowie licencyjnej należy określić zakres, miejsce i czas korzystania z utworu przez licencjobiorcę. Licencja może być umową na wyłączność lub nie na wyłączność.

Jeśli umowa zastrzega wyłączność do korzystania z utworu, jest licencją wyłączną. Jeżeli zaś umowa nie zawiera takiego zastrzeżenia, licencji można udzielić wielu osobom na tym samym polu eksploatacji.

Umowa licencyjna może określać czas obowiązywania licencji. Jeśli w jej zapisach nie znajdą się takie postanowienia, umowę uznaje się za zawartą na okres pięciu lat. Podobne domniemanie dotyczy wyłączności – jeżeli umowa nie zawiera odpowiednich zapisów, uznaje się ją za licencję niewyłączną.

W umowie licencyjnej należy określić dane stron umowy, przedmiot licencji, czyli film istniejący lub mający powstać, pole eksploatacji filmu oraz wynagrodzenie za licencję.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy licencyjnej o rozpowszechnianie filmu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy licencyjnej o rozpowszechnianie filmu

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-licencyjnej-o-rozpowszechnianie-filmu
Wzór umowy licencyjnej o rozpowszechnianie filmu
17