Umowa sublicencyjna – wzór

17 

Umowa sublicencyjna dotyczy prawa do korzystania z wynalazku, przekazanego przez licencjobiorcę, który to otrzymał je od twórcy. W umowie należy określić, czy licencja jest odpłatna czy nieodpłatna. Konieczne jest także potwierdzenie, że twórca udzielił licencjobiorcy zgody na sublicencję.

Do przygotowania umowy sublicencji warto wykorzystać sprawdzony, profesjonalnie opracowany i kompletny wzór umowy sublicencji. Można w prosty sposób pobrać go, wypełnić zgodnie ze wskazówkami i wydrukować. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Sublicencja to prawo do korzystania z wynalazku, które zostało przekazane dalej przez licencjobiorcę po tym, jak ten uzyskał je od twórcy. Aby można było zawrzeć umowę sublicencji, należy uzyskać zgodę twórcy na udzielanie sublicencji osobie trzeciej.

Warto wiedzieć, że licencja może być odpłatna lub nieodpłatna, tak samo jak sublicencja. Umowa sublicencyjna powinna zawierać elementy, które pozwalają określić jej typ, charakter (odpłatny, nieodpłatny), przedmiot umowy oraz zakres eksploatowania wynalazku przez sublicencjobiorcę. 

Umowa sublicencyjna musi uwzględniać między innymi dane stron, datę i miejsce zawarcia, opis przedmiotu umowy wraz z dokumentem, na podstawie którego przedmiot umowy podlega ochronie, oznaczenie umowy licencyjnej, która pozwala sublicencjodawca korzystać z przedmiotu umowy i udzielać sublicencji, a także wskazanie, czy umowa jest odpłatna (jeśli tak, jaka jest wysokość opłat), ile wynosi czas jej trwania oraz jak kształtuje się pole eksploatacji danego utworu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sublicencyjna – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa sublicencyjna – wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-sublicencyjna-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa sublicencyjna – wzór
17