Umowa leasingu – wzór

17 

Umowa leasingu to kontrakt między finansującym i korzystającym, potocznie leasingodawcą oraz leasingobiorcą. Finansującym w umowie może być tylko przedsiębiorca, który prowadzi działalność leasingową w sposób ciągły i zorganizowany.

Do sporządzenia umowy leasingu można wykorzystać gotowy wzór – wzór umowy leasingu, który został opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Druk uwzględnia wszystkie istotne elementy formalne i dobrze zabezpiecza interesy obu stron. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zgodnie z przepisami, umowa leasingu – jako umowa nazwana – polega na zobowiązaniu się finansującego do kupna rzeczy na warunkach określonych w umowie leasingu, a także na zobowiązaniu się finansującego do oddania tej rzeczy korzystającemu do używania albo używania i pobierania pożytków.

Natomiast korzystającego umowa leasingu zobowiązuje do zapłaty finansującemu wynagrodzenia pieniężnego, które jest co najmniej równe cenie rzeczy nabytej. Umowę zawiera się na czas określony – należy zawrzeć ją na piśmie pod rygorem nieważności. 

W ramach zawartej umowy leasingu korzystający ma obowiązek: utrzymania przedmiotu umowy w należytym stanie, korzystania z przedmiotu w sposób określony w umowie, uzyskania zgody na oddanie przedmiotu do używania osobie trzeciej.

Po zakończeniu leasingu korzystający ma natomiast obowiązek zwrócić przedmiot leasingu, choć zwykle przysługuje mu też prawo odkupu przedmiotu za określoną z góry cenę. 

Umowa leasingu może zostać wypowiedziana przed terminem, jeśli korzystający narusza swoje obowiązki w zakresie utrzymania rzeczy, zwleka z zapłatą rat lub nieprawidłowo korzysta z przedmiotu umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa leasingu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa leasingu - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-leasingu-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa leasingu - wzór
17