Wzór umowy przechowania

17 

W ramach umowy przechowania jedna ze stron zobowiązuje się zachować w stanie niepogorszonym rzecz ruchomą, oddaną jej na przechowanie przez drugą stronę. W umowie występuje: przechowawca i deponent. Stan niepogorszony rzeczy jest stanem, w jakim znajdowała się rzecz w chwili oddania jej przechowawcy.

Przedmiotem umowy przechowania mogą być zaś tylko rzeczy ruchome. Przygotowując kontrakt, który reguluje prawa i obowiązki przechowawcy i deponenta, warto skorzystać z gotowego wzoru umowy przechowania. Wystarczy pobrać go, wypełnić i wydrukować. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa przechowania zobowiązuje przechowawcę do zachowania w stanie niepogorszonym powierzonej mu na przechowanie rzeczy ruchomej.

W czasie przechowywania przechowawca nie może używać takiego przedmiotu. Musi sprawować nad nim pieczę tak, aby oddać przedmiot umowy w dokładnie takim samym stanie, w jakim ten został mu wydany.

Elementy umowy przechowania pojawiają się także w innych umowach, takich jak umowa komisu czy umowa spedycji, jednak w przypadku takich umów obowiązek zachowania rzeczy w niepogorszonym stanie ma charakter pomocniczy.

Warto pamiętać, że umowa przechowania może być odpłatna i nieodpłatna. Należy określić w niej także rzecz będącą przedmiotem przechowania i strony umowy. Dokument musi zawierać zobowiązanie przechowawcy do sprawowania pieczy nad rzeczą oraz do wydania przechowywanej rzeczy składającemu w stanie niepogorszonym.

Najlepszym przykładem zawarcia umowy przechowania jest pozostawienie samochodu na parkingu strzeżonym czy też pozostawienie odzieży w płatnej szatni.

W takim przypadku umowa zawierana jest w sposób dorozumiany, jednak przy długotrwałym przechowywaniu rzeczy cennych umowę zwykle sporządza się w formie pisemnej dla celów dowodowych. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy przechowania”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy przechowania

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-przechowania
Wzór umowy przechowania
17