Umowa wydawnicza wzór

17 

Umowa wydawnicza zawierana jest między autorem a wydawcą. W ramach takiej umowy wydawca ma wydać dzieło (książkę) w określonym terminie, a autor przenieść prawa autorskie lub zobowiązać się do stworzenia dzieła, a także zadeklarować współpracę w zakresie jego późniejszej promocji.

Umowę wydawniczą warto sporządzić w oparciu o sprawdzony wzór, który zabezpiecza interesy zarówno autora, jak i wydawcy. Do przygotowania dokumentu można wykorzystać gotowy do pobrania wzór umowy wydawniczej, który wystarczy wydrukować. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa wydawnicza jest kontraktem, w ramach którego twórca i wydawca ustalają warunki wydania utworu, precyzując swoje prawa i obowiązki.

Taka umowa musi zawierać co najmniej opis przedmiotu umowy, procedurę zgłaszania i zatwierdzania poprawek, kwestie przekazania praw autorskich i określenie pola eksploatacji utworu, wysokość wynagrodzenia oraz warunki wypowiedzenia umowy.

Należy pamiętać, że nieważna jest umowa w części dotyczącej wszystkich utworów tego samego twórcy, mających powstać w przyszłości. Poza tym umowa może dotyczyć tylko tych pól eksploatacji utworu, które są znane w momencie zawierania umowy – nie może obejmować tych pól, które pojawią się w przyszłości. 

Umowa wydawnicza musi określać wysokość wynagrodzenia za przeniesienie autorskich praw majątkowych (chyba że z umowy wynika, iż nastąpiło to nieodpłatnie). Wynagrodzenie może być naliczane procentowo od liczby egzemplarzy sprzedanych.

Dokument określa także termin dostarczenia dzieła. Jeśli zaś dzieło to ma usterki, zamawiający może wyznaczyć twórcy odpowiedni termin na ich usunięcie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa wydawnicza wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa wydawnicza wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-wydawnicza-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa wydawnicza wzór
17