Wzór umowy o wykonanie strony Internetowej

17 

Umowa o wykonanie strony internetowej to umowa nienazwana, dlatego strony mogą w dowolny sposób kształtować jej zapisy. Umowa tego typu nosi znamiona umowy o dzieło i umowy zlecenia.

Do przygotowania kontraktu między zlecającym wykonanie umowy a jej wykonawcą warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy o wykonanie strony internetowej, który uwzględnia wszystkie istotne elementy formalne takiego dokumentu. Wystarczy pobrać go, wypełnić i wydrukować przed podpisem. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o wykonanie strony internetowej jest pochodną umowy o dzieło i umowy zlecenie. Przy jej sporządzaniu poza przepisami odnoszącymi się do tych umów należy wziąć pod uwagę także ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Kontrakt musi zawierać bowiem zapisy dotyczące przeniesienia autorskich praw majątkowych do strony www. Konieczne jest także określenie pól jej eksploatacji oraz możliwości wprowadzania przez zamawiającego zmian w strukturze strony.  

Umowa o wykonanie strony www powinna zawierać między innymi dane stron, dane przedmiotu umowy, datę i miejsce zawarcia, a także termin wykonania strony, sposób i miejsce wykonania strony, listę przesłanek uprawniających do rozwiązania umowy lub odstąpienia od niej oraz określenie wysokości wynagrodzenia i sposobu zapłaty wynagrodzenia.

W umowie stronę www – jako przedmiot umowy – należy oznaczyć co do rodzaju i spisu elementów, w tym grafik oraz funkcji. Kontrakt powinien zawierać także klauzulę, która przenosi autorskie prawa majątkowe. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o wykonanie strony Internetowej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o wykonanie strony Internetowej

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-o-wykonanie-strony-internetowej
Wzór umowy o wykonanie strony Internetowej
17