Umowa o dzieło – wzór

17 

Umowa o dzieło to umowa rezultatu. W ramach takiej umowy wykonawca zobowiązuje się wykonać określone dzieło, a zlecający zapłacić za nie ustaloną cenę. Umowa o dzieło jest umową cywilnoprawną. W stosunku do niej nie stosuje się przepisów kodeksu pracy.

Do przygotowania umowy, która skutecznie zabezpiecza interesy obu stron, warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy o dzieło. Pismo zawiera wszystkie istotne elementy formalne. Jest też łatwe do wypełnienia – przed lub po wydrukowaniu.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o dzieło jest umową cywilnoprawną. W ramach takiej umowy przyjmujący zlecenie zobowiązuje się wykonać określone dzieło na rzecz składającego zamówienie.

Umowa powinna wskazywać, ile czasu ma wykonawca na przygotowanie dzieła. Konieczne jest także ustalenie wynagrodzenia, które przysługuje mu za pracę. Wynagrodzenie może być kwotowe lub kosztorysowe. 

Należy pamiętać, że wykonawca odpowiada za wady wykonanego dzieła z tytułu rękojmi. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za wady wynikające z niskiej jakości materiału dostarczonego przez zamawiającego.

W umowie o dzieło należy określić między innymi  dane stron, przedmiot umowy, czas trwania umowy, termin i sposób odbioru dzieła, wysokość wynagrodzenia i sposób jego zapłaty.

Dodatkowo, umowa powinna wskazywać, kto ma dostarczyć wykonawcy niezbędne materiały oraz w jaki sposób naliczane będą ewentualne kary za nieprawidłowe wykonanie lub niewykonanie dzieła.

Warto mieć na uwadze, że do umowy o dzieło stosuje się przepisy kodeksu cywilnego, a nie kodeksu pracy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o dzieło – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa o dzieło - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-o-dzielo-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa o dzieło - wzór
17