Wzór umowy o wykonanie prac projektowych

17 

Umowa o wykonanie prac projektowych jest umową nienazwaną, łączącą w sobie właściwości umowy o dzieło, umowy zlecenia i umowy o świadczenie usług. Zawierając umowę o wykonanie prac projektowych, zamawiający zleca wykonawcy opracowanie konkretnej dokumentacji w zamian za ustalone wynagrodzenie.

Do przygotowania takiego kontraktu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy o wykonanie prac projektowych. Pismo zawiera wszystkie istotne elementy formalne, dzięki czemu jest gotowe do wypełnienia od razu po pobraniu. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o wykonanie prac projektowych stosowana jest w procesie inwestycyjnym. Dokument łączy cechy takich umów jak, umowa o dzieło, umowa zlecenia (reprezentacja zlecającego w postępowaniach administracyjnych) oraz umowy o świadczenie usług (nadzór autorski).

Do umowy o wykonanie prac projektowych stosowane są przepisy kodeksu cywilnego, a także przepisy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dokument powinien zawierać między innymi takie elementy, jak przedmiot umowy, termin wykonania przedmiotu umowy, wysokość wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy i przeniesienie praw autorskich oraz zasady jego rozliczenia, a także postanowienia dotyczące przeniesienia autorskich praw majątkowych.

Bardzo ważnymi zapisami w umowie są też postanowienia dotyczące zasad wprowadzania ewentualnych zmian w dokumentacji, w tym wynagrodzenia za dodatkową pracę projektanta.

Umowa o wykonanie prac projektowych może uwzględniać także postanowienia dotyczące odpowiedzialności za wady dokumentacji projektowej, warunków odstąpienia od umowy czy zasad naliczania kar umownych. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o wykonanie prac projektowych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o wykonanie prac projektowych

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-o-wykonanie-prac-projektowych
Wzór umowy o wykonanie prac projektowych
17