Umowa licencyjna – wzór

17 

Umowa licencyjna należy do umów prawnoautorskich. Jej przedmiotem jest upoważnienie nabywcy licencji do eksploatacji określonego utworu. Umowę zawiera licencjodawca i licencjobiorca.

Do jej przygotowania warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór – wzór umowy licencyjnej, który uwzględnia wszystkie istotne elementy formalne, takie jak dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy czy pola eksploatacji utworu. Warto pamiętać, że w przypadku utworu, który ma więcej niż jednego twórcę, na zawarcie takiej umowy potrzebna jest zgoda wszystkich współtwórców. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa licencyjna to umowa, która upoważnia wskazaną osobę do korzystania z konkretnego utworu na wymienionych polach eksploatacji, a także z określeniem zakresu, miejsca i czasu korzystania z utworu.

Elementami takiej umowy są między innymi: określenie stron, czyli licencjodawcy i licencjobiorcy, określenie utworu lub utworów, których dotyczy umowa, uprawnienie licencjobiorcy do korzystania z utworu, ze wskazaniem pól jego eksploatacji.

Umowa licencyjna powinna określać także zakres, miejsce i czas korzystania z utworu. Może zawierać również postanowienia o wyłączności. Co ciekawe, umowa licencyjna nie musi wiązać się z wynagrodzeniem dla licencjodawcy, choć często tak jest. Jeśli dotyczy licencji wyłącznej, powinna zostać zawarta w formie pisemnej. 

W przypadku, gdy przedmiotem umowy jest utwór współautorski, zgodę na udzielenie licencji muszą wyrazić wszyscy współtwórcy. Umowę licencyjną można wypowiedzieć na podstawie zapisów umownych lub przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa licencyjna – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa licencyjna - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-licencyjna-wzor
Umowa licencyjna - wzór
17