Wzór pisma do Policji o wizytę w przedszkolu – wzór

17 

Wizyta policji w przedszkolu to dobry sposób na przekazanie dzieciom istotnej wiedzy, mającej wpływ między innymi na ich bezpieczeństwo.

Policjanci prowadzą w szkołach i przedszkolach różne pogadanki, a opracowywane przez nich tematy skuteczniej trafiają do świadomości uczniów między innymi ze względu na postawę funkcjonariusza policji, który wzbudza zainteresowanie i respekt. Jeśli przedszkole chce zorganizować dla dzieci lekcje z policjantem, musi wystąpić z odpowiednim pismem w tej sprawie do komendanta.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Informacje o dokumencie

Czego może dotyczyć lekcja z policjantem w przedszkolu?

Wizyta policji w przedszkolu najczęściej ma na celu przeprowadzenie pogadanki, czy poprowadzenie lekcji dotyczącej takich zagadnień, jak bezpieczeństwo na drodze, czy reagowanie na zagrożenia zdrowia lub życia.

Policjanci prowadzą zajęcia zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach, dostosowując tematykę pogadanki do poziomu rozwoju dzieci. W szkołach omawia się poważniejsze problemy, jak przemoc, narkotyki, alkohol, dopalacze, prześladowanie, czy nękanie w internecie.

Natomiast w przedszkolach lekcje dotyczą przede wszystkim przekazywania dzieciom podstawowych zasad zachowania oraz nauki odpowiednich sposobów reagowania. Policjant może uczyć dzieci:

  • jak przechodzić przez ulicę,
  • jak korzystać z chodnika i ścieżki rowerowej,
  • gdzie wolno jeździć na rowerze, na rolkach, na hulajnodze,
  • jak zachowywać się w kontakcie z osobami obcymi,
  • co robić w obliczu zagrożenia,
  • jak udzielać pierwszej pomocy,
  • jak korzystać z telefonów alarmowych,
  • co robić w obecności obcego, agresywnego zwierzęcia itd. 

Jak zorganizować wizytę policji w przedszkolu?

Pismo do policji o wizytę w przedszkolu może przygotować dyrektor placówki lub jeden z nauczycieli. Prośbę należy kierować do komendanta najbliższego posterunku policji. Pismo powinno zawierać proponowaną datę spotkania, oznaczenie grupy uczniów, z którymi ma odbyć się lekcja, a także tematykę pogadanki.

Dokument można przesłać listem poleconym lub zanieść osobiście na posterunek. Pismo zostanie rozpatrzone przez komendanta, który następnie wskaże funkcjonariusza najodpowiedniejszego do prowadzenia danych zajęć.

Następnie oddelegowany policjant skontaktuje się z placówką w celu ustalenia szczegółów wizyty. Wniosek o wizytę policji w przedszkolu warto złożyć więc z dużym, najlepiej kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Aby ułatwić sobie jego przygotowanie, można wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór pisma o wizytę policji w przedszkolu.

Dlaczego warto zorganizować lekcję z policjantem w przedszkolu?

Przekazywanie istotnej wiedzy przedszkolakom nie jest łatwe, a w przypadku informacji związanych z bezpieczeństwem dzieci ma przy tym ogromne znaczenie, dlatego zarówno rodzice, jak i nauczyciele chętnie korzystają w tym zakresie z pomocy funkcjonariuszy policji, straży miejskiej, czy straży pożarnej.

Kiedy w placówce pojawia się osoba umundurowana – często wraz ze służbowym pojazdem – automatycznie skupia na sobie uwagę wszystkich dzieci. Ponieważ takie zajęcia wyglądają zupełnie inaczej niż te prowadzone na co dzień, maluchy są na nich skupione i łatwo chłoną wiedzę.

Dodatkowo, postać policjanta wzbudza w nich respekt, co również przekłada się na skuteczniejsze przekazywanie wiedzy i większe zainteresowanie tematem.

Tytuł dokumentu: Wzór pisma do Policji o wizytę w przedszkolu - wzór

Aktualizacja: 2023-09-23

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

Wzór pisma do Policji o wizytę w przedszkolu - wzór
Wzór pisma do Policji o wizytę w przedszkolu - wzór
17