Pismo do Komendanta Policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu – wzór

17 

Wizyta funkcjonariuszy policji w przedszkolu może mieć miejsce wielokrotnie w całym roku szkolnym. Zajęcia z policjantami cieszą się dużą popularnością ze względu na ich efektywność.

Kiedy w przedszkolu pojawia się policjant, dzieci bardziej angażują się w lekcję, uważniej słuchają przekazywanych im informacji, są zaciekawione zarówno postacią osoby umundurowanej, jak i dodatkowymi „atrakcjami”, które często towarzyszą takim spotkaniom, np. możliwością obejrzenia od środka policyjnego radiowozu.

Jeśli przedszkole chce zorganizować dla dzieci lekcję z policjantem, wniosek w tej sprawie musi skierować do komendanta najbliższej jednostki. Z pismem może wystąpić na przykład wychowawca grupy.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Czego może dotyczyć pogadanka policjanta w przedszkolu?

Pismo do komendanta policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu musi wskazywać temat takiej lekcji. W zależności od poziomu edukacyjnego uczniów, zajęcia z policjantem mogą mieć zupełnie inny charakter.

Uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich najczęściej uświadamiani są w zakresie zagrożeń związanych z narkotykami i innymi środkami odurzającymi, stosowaniem przemocy psychicznej, czy nękaniem w Internecie. Natomiast z dziećmi w przedszkolu policjant prowadzi zajęcia dotyczące:

  • bezpiecznego przechodzenia przez ulicę,
  • prawidłowego zachowania w kontakcie z osobami obcymi,
  • korzystania z telefonów alarmowych,
  • prawidłowego poruszania się po chodniku, ścieżce rowerowej,
  • prawidłowego reagowania na zdarzenia niebezpieczne,
  • zasad zachowania przy obcych psach, w obliczu ataku, itd.

Takie zajęcia przeprowadzone przez policjanta mają o wiele większy wpływ na świadomość dzieci niż przekazanie im takich samych informacji przez nauczyciela, czy rodzica. Właśnie dlatego zajęcia z policjantem są tak często przeprowadzane w przedszkolach i szkołach.

Osoba umundurowana wzbudza w dzieciach szacunek i ciekawość, dlatego jej słowa trafiają do małych uczniów zupełnie inaczej i na dłużej zapadają w pamięć.

To jest natomiast niezwykle ważne ze względu na istotę informacji przekazywanych przez policjanta – najczęściej wiążą się one z zasadami bezpieczeństwa, które warto stosować w różnych sytuacjach życiowych. 

Jak przygotować pismo do komendanta policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu?

Podanie o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu przez policjanta należy adresować do komendanta lokalnego posterunku policji. Wniosek warto przygotować z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Można złożyć go osobiście lub przesłać listem poleconym.

W treści pisma nauczyciel, wychowawca lub dyrektor przedszkola powinni określić tematykę zajęć, planowany termin zajęć, a także adres szkoły i oznaczenie grupy uczniów, z którymi ma odbyć się spotkanie policjanta.

Podanie nie wymaga szczególnego uzasadnienia. Komendant, który rozpatruje takie pismo, samodzielnie wskaże odpowiedniego funkcjonariusza do przeprowadzenia zajęć z danej tematyki. Następnie wskazany policjant podejmie kontakt z placówką i ustali dokładny termin zajęć z autorem wniosku. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do Komendanta Policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Pismo do Komendanta Policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu - wzór

Aktualizacja: 2023-06-05

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

Pismo do Komendanta Policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu - wzór
Pismo do Komendanta Policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu - wzór
17