Wzór umowy o współpracy

17 

Umowa o współpracy dotyczy dwóch podmiotów równorzędnych, czyli dwóch przedsiębiorstw. Najczęściej spotykana jest umowa o współpracy handlowej, która okazuje się dla firm bardziej opłacalna niż współpraca z osobami prywatnymi.

W ramach umowy strony ustalają zasady współpracy, co daje im większe poczucie stabilizacji. Umowę warto przygotować w oparciu o sprawdzony wzór umowy o współpracy, który uwzględnia wszystkie istotne postanowienia i pozwala zabezpieczyć interesy stron na równym poziomie. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowę o współpracy – najczęściej o współpracy handlowej – zawierają dwa podmioty gospodarcze, które zamiast konkurować ze sobą, nawiązują współpracę na określonych zasadach w celu zmaksymalizowania zysków.

Umowa o współpracy pozwala uregulować warunki takiej współpracy, czyli określić prawa i obowiązki stron. Należy wskazać w niej między innymi dane obu podmiotów, a także przedmiot umowy i cel jej zawarcia.

W przypadku umowy o współpracy handlowej będzie to sprzedaż produktów dystrybutorowi w określonej cenie oraz dalsze rozprowadzanie produktów przez dystrybutora osobom trzecim, na określonych zasadach.

W umowie współpracy między firmami należy bardzo dokładnie opisać zasady takiej współpracy. Na przykładzie umowy o współpracy handlowej będą to ustalenia dotyczące terminu dostarczenia towaru, ilości dostarczanego towaru, ceny sprzedaży towaru dystrybutorowi, a także określenie maksymalnej/minimalnej ceny sprzedaży towaru przez dystrybutora, sposobu rozliczenia się z dostawcą czy terminu płatności.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o współpracy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o współpracy

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

wzor-umowy-o-wspolpracy
Wzór umowy o współpracy
17