Wzór umowy pożyczki wspólnika dla spółki z o.o.

17 

Spółka z o.o może zaciągnąć pożyczkę od swojego wspólnika, jeśli zachodzi taka potrzeba. Pożyczki udzielane przez wspólnika spółce z ograniczoną odpowiedzialnością podlegają zwolnieniu z podatku od czynności cywilnoprawnych. Jeśli wartość pożyczki przekracza 1000 zł, konieczne jest jej udokumentowanie.

Do przygotowania stosownej umowy można wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy pożyczki wspólnika dla spółki z o.o, który wystarczy pobrać i uzupełnić zgodnie ze wskazówkami.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zaciągnięcie pożyczki od wspólnika nie jest zabronione, jednak umowa spółki z o.o. może zawierać pewne ograniczenia w tym zakresie, np. konieczność uzyskania zgody zarządu na zawarcie umowy pożyczki.

Chociaż taka pożyczka jest zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych, to warto pamiętać, że powinna to być pożyczka oprocentowana na warunkach rynkowych – nieoprocentowana pożyczka będzie stanowiła dla spółki przychód (z tytułu korzystania z cudzego kapitału bez odsetek).

Jeśli pożyczka dotyczy sumy nieprzekraczającej 1000 zł, nie ma potrzeby zawierania umowy pożyczki na piśmie – jest to wskazane dla celów dowodowych. Natomiast w przypadku pożyczki większej jest to obowiązkowe.

Umowa pożyczki powinna zawierać dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, wskazanie kwoty pożyczki wraz ze sposobem przekazania pieniędzy pożyczkobiorcy – najlepiej przelew bankowy – oraz termin spłaty, wysokość oprocentowania i wysokość ewentualnych rat.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy pożyczki wspólnika dla spółki z o.o.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy pożyczki wspólnika dla spółki z o.o.

Aktualizacja: 2023-09-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 129

wzor-umowy-pozyczki-wspolnika-dla-spolki-z-o-o
Wzór umowy pożyczki wspólnika dla spółki z o.o.
17