Umowa najmu miejsca parkingowego wzór

17 

Umowę najmu można zawrzeć nie tylko w stosunku do nieruchomości, takiej jak mieszkanie czy lokal, ale również w stosunku do miejsca parkingowego – zadaszonego lub nie. Taka umowa niewiele różni się od innych umów najmu.

Musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych, w tym dane stron i oznaczenie przedmiotu najmu. Do jej sporządzenia warto wykorzystać gotowy wzór umowy najmu miejsca parkingowego. Dokument można wypełnić zaraz po pobraniu lub po wydrukowaniu.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Brak miejsc parkingowych to duży problem zwłaszcza w większych miastach. Z tego względu nie brakuje ofert najmu wyznaczonych miejsc parkingowych, w tym garażowych.

Najem miejsca parkingowego odbywa się na takich samych zasadach, jak najem mieszkania. Stosunek najmu warto udokumentować za pomocą umowy w formie pisemnej. Jest to konieczne, jeśli najem obejmuje okres dłuższy niż jeden rok. 

W umowie najmu miejsca parkingowego należy określić dane stron najmu, okres trwania umowy, przedmiot najmu, wysokość czynszu najmu ze sposobem i terminem płatności, a w przypadku najmu garażu także sposób rozliczania opłat za media (elektryczność).

Umowa powinna określać prawa i obowiązki stron, warunki wypowiedzenia umowy oraz wysokość ewentualnej kaucji najmu, która podlega zwrotowi lub rozliczeniu.

Umowa najmu może uwzględniać również zakaz podnajmu miejsca parkingowego osobom trzecim i inne ograniczenia w zakresie korzystania z wytyczonego miejsca parkingowego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu miejsca parkingowego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa najmu miejsca parkingowego wzór

Aktualizacja: 2023-05-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-najmu-miejsca-parkingowego-wzor
Umowa najmu miejsca parkingowego wzór
17